Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

IX Ogólnopolski Konkurs Fantazji Fryzjerskiej "Geometryczne Eksplozje"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 30 stycznia, 2017 - 09:34
zaktualizowany: wtorek, 31 stycznia, 2017 - 08:59
IX Ogólnopolski Konkurs Fantazji Fryzjerskiej "Geometryczne Eksplozje"
Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 zaprasza do udziału w Konkursie Fantazji Fryzjerskiej

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie: Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Technikum Fryzjerskiego, wytypowani przez szkołę, zakład pracy, CECH (wiek 16-20 lat). 

Zgłoszenia do dnia 14.03.2017 r. Więcej http://www.zso.edu.pl/

     Geometria – perfekcyjna, precyzyjna, . surowa, uporządkowana a jednak artystyczna. Ewaluowała przez lata od badania kształtów znanych z codziennego życia do studiów nad nieskończenie wymiarowymi abstrakcyjnymi przestrzeniami.
     Choć należy do najstarszych dziedzin nauk ścisłych, to swoją niepowtarzalnością form, wypłynęła na szerokie wody artystyczne. Już na początku XX wieku, kiedy we Francji rozwinął się kubizm, poszukiwano nowych zasad budowy przestrzennej z wykorzystaniem figur geometrycznych. Pablo Picasso zafascynowany kanciastymi formami, tworzył najbardziej pożądane po dzień dzisiejszy obrazy, Vidal Sasson zapoczątkował geometryczny ład na głowie i fryzura a`la carre, wciąż króluje na pokazach mody największych światowych projektantów mody.
     A gdyby do prostoty i uporządkowania kształtu, zaproponować odrobinę szaleństwa? Przełamać stereotyp geometrycznych schematów, jednolitych kolorów? Wykorzystać figury, bryły i stworzyć dzieła fryzjerskie na miarę najlepszych? Połączyć klasykę z awangardą, statykę z dynamiką, symetrię z asymetrią...

Więcej szczegółów....