Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Rozpoczynamy zapisy do III edycji konkursu ReMY

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 28 lutego, 2017 - 10:46
zaktualizowany: wtorek, 28 lutego, 2017 - 11:32
Zbliża się trzecia edycja konkursu ReMY – Remote Mars Yard, którego celem jest zapoznanie uczniów z technologicznymi i naukowymi wyzwaniami związanymi z eksploracją Marsa. Do udziału zapraszamy młodych odkrywców z całej Polski wraz z nauczycielami.

 

Kadr z panelu sterowania w konkursie ReMY. Źródło: ABM Space

Kadr z panelu sterowania w konkursie ReMY. Źródło: ABM Space

Zadaniem uczestników będzie stworzenie zespołu badaczy i inżynierów, którzy wezmą udział w symulowanym lądowaniu na Marsie. Zbadają tam jeden z marsjańskich kraterów, sterując specjalnie do tego celu zbudowanym łazikiem marsjańskim przez Internet. Zespoły składające się z uczniów gimnazjów lub szkół ponadgimnazjalnych w wieku od 13 do 20 roku życia, wraz z opiekunem, będą konkurować ze sobą na przestrzeni paru miesięcy o miano najlepszych badaczy czerwonej planety. Aby symulacja była jak najbardziej zbliżona do rzeczywistości, konkursowe łaziki oraz makieta marsjańskiego krateru zostały zbudowane specjalnie na potrzeby rywalizacji przez specjalistów z ABM Space.

Szczegóły dotyczące zapisów, przebiegu konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie konkursu. Rejestracja zakończy się 5 marca 2017 r.

Szkolenie dla opiekunów będzie miało miejsce 25 marca w Centrum Nauki Kopernik. Wielki finał oraz gala wręczenia nagród odbędzie się 27 maja 2017 r.

Źródło informacji: