Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

#ReportażDziała

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 4 października, 2017 - 10:13
#ReportażDziała to nowy, ogólnopolski, interdyscyplinarny konkurs dla młodzieży w wieku 13-19 lat na projekt społeczny inspirowany reportażem.

Drodzy Uczniowie, 

przekonajcie się, że #ReportażDziała! :)

Jeśli chcecie pomagać, a przy tym rozwijać nowe umiejętności, to konkurs #ReportażDziała jest dla Was. 

W konkursie macie za zadanie przygotować i przeprowadzić projekt społeczny inspirowany reportażem, który potem przedstawicie w materiale dziennikarskim. Projekty możecie realizować niezależnie albo poprzez platformę Zwolnieni z teorii, organizatora Olimpiady Praktycznej. Sami wybieracie tematykę i formę projektu: czy będą to warsztaty, wydarzenie publiczne, a może pomoc indywidualnej osobie albo nowa aplikacja internetowa, która przysłuży się społeczności?

Na stronie www.reportazdziala.wordpress.com znajdziecie więcej informacji, wskazówki, jak dobrze zaplanować i przeprowadzić działania projektowe, jak konstruować relację dziennikarską i jakie formy może ona przybrać oraz wiele inspiracji reporterskich i pomysłów na działania. 

Dajcie się porwać i działajcie w dobrej sprawie!

 

Szanowni Państwo Nauczyciele,

ruszył #ReportażDziała: nowy, ogólnopolski, interdyscyplinarny konkurs dla młodzieży w wieku 13-19 lat na projekt społeczny inspirowany reportażem.

W konkursie #ReportażDziała uczniowie mają za zadanie wymyślić i przeprowadzić projekt społeczny, który później przedstawią w relacji dziennikarskiej, a który odpowiada na problemy lub wyzwania, jakie dostrzegają. Projekt realizują w grupach lub indywidualnie, samodzielnie lub pod opieką nauczyciela, niezależnie albo z pomocą platformy Zwolnieni z teorii, partnera konkursu i organizatora Olimpiady Praktycznej.

Więcej informacji, a także inspiracje reporterskie, wskazówki, od czego zacząć, podpowiedzi, jak zaplanować i poprowadzić projekt oraz jak konstruować relację dziennikarską i jakie formy może ona przybrać, a także pomysły na działania, znajdą Państwo na stronie konkursu: www.reportazdziala.com

 

 

Konkurs organizowany jest przez Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki przy wsparciu Centrum Edukacji Obywatelskiej, platformy edukacyjnej Zwolnieni z teorii, Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej, Turnieju Reportażu im. Wandy Dybalskiej oraz Fundacji Herodot.