Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

"Żonkile pamięci"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 5 lutego, 2018 - 15:26
zaktualizowany: poniedziałek, 5 lutego, 2018 - 15:34
"Żonkile pamięci"
Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” zaprasza uczniów warszawskich szkół w wieku od 6 do 20 lat do udziału w konkursie plastycznym pt."Żonkile pamięci" zorganizowanym z okazji 75. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Termin nadsyłania prac do 19 kwietnia 2018

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w Regulaminie na stronie: www.nowolipki.edu.pl/zonkile-pamieci


Kilka słów o konkursie

W rocznicę powstania w getcie warszawskim pragniemy przywołać pamięć o heroizmie bohaterów tamtych dni. Proponowany przez nas konkurs jest okazją do przypomnienia tragicznych wydarzeń wiosny 1943 roku i próbą wyrażenia naszego współczucia, szacunku i hołdu.

Żonkil jest motywem przewodnim konkursu. Zachęcamy do plastycznych przygód z formą i kolorem, do artystycznych interpretacji zaproponowanego motywu, ale także do obszerniejszych wypowiedzi artystycznych, związanych z tematyką konkursu z uwzględnieniem motywu żonkila. Praca plastyczna może być propozycją na plakat, ilustracją, projektem muralu, kompozycją zmierzającą w kierunku abstrakcji.

Organizatorem konkursu jest Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki”, które mieści się na ulicy Nowolipki 9B w obszarze dawnego getta warszawskiego.