Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

IRBIS - Warszawski Konkurs Zoologiczny

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 13 września, 2018 - 13:14
zaktualizowany: czwartek, 13 września, 2018 - 13:40
Warszawski Konkurs Zoologiczny Irbis
Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie serdecznie zaprasza Szkoły Podstawowe oraz ich Uczniów do wzięcia udziału w nowym Warszawskim Konkursie Zoologicznym Irbis

Jedną z ważniejszych ról stołecznego ZOO jest edukacja przyrodnicza. Co roku przeprowadzamy ponad pół tysiąca zajęć lekcyjnych i wycieczek dydaktycznych, z których korzysta blisko dwanaście tysięcy uczniów. Tworzymy tematyczne publikacje i organizujemy eventy edukacyjne. Od tego roku chcemy jeszcze bardziej zaangażować młodzież w pogłębianie wiedzy na temat zwierząt oraz ekologii poprzez zaproszenie ich do udziału w wyjątkowym, międzyszkolnym konkursie z nagrodami.

Pierwsza edycja konkursu jest organizowana w roku dla miejskiego ZOO bardzo ważnym, gdyż obchodzimy właśnie 90-lecie istnienia. Mamy jednak nadzieję, że ten pierwszy konkurs będzie zarówno dla uczniów jak i nauczycieli na tyle atrakcyjnym przeżyciem w kalendarzu szkolnym, że stanie się wydarzeniem cyklicznym.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych. Tematyką obejmuje tak współcześnie istotne zagadnienia jak: przyczyny wymierania lub spadku liczebności wielu gatunków zwierząt, sposoby zapobiegania degradacji naturalnego środowiska czy ochrona rodzimej fauny.

Poszczególne zagadnienia wraz z opracowaniami i wskazanymi źródłami, dostosowanymi do wieku uczniów zostaną przesłane przez ZOO tym szkołom, które zdecydują się wziąć udział w konkursie. Zarówno laureat, jak i jego nauczyciel oraz szkoła otrzymają cenne nagrody rzeczowe.  Przewidujemy także atrakcyjne nagrody dla uczniów wyróżnionych oraz ich nauczycieli.

Zachęcamy więc do zdopingowania swoich podopiecznych do wzięcia udziału w pierwszej, jubileuszowej edycji Warszawskiego Konkursu Zoologicznego Irbis. Na zgłoszenia szkół czekamy do 20.10.2018 r. Pierwszy etap konkursu (etap szkolny) zaplanowany jest na 30.11. 2018 r. godz. 10.00.

Informacje można też uzyskać w Dziale Dydaktyczno-Popularyzatorskim ZOO pod nr tel. 22 619 40 41 w. 179.

Więcej https://zoo.waw.pl/edukacja/konkursy/irbis-warszawski-konkurs-zoologiczn...