Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

"Cześć, Europo!" – konkurs dla uczniów

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 7 grudnia, 2018 - 09:25
zaktualizowany: środa, 19 grudnia, 2018 - 10:37
Do końca roku można nadsyłać zgłoszenia do udziału w ogólnopolskim konkursie "Cześć, Europo!" Nagrodą główną jest wyjazd do Brukseli i zwiedzanie m.in. Parlamentu Europejskiego.

Konkurs jest skierowany do uczniów klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych oraz klas 3 gimnazjum. Aby dołączyć do rywalizacji zespoły powinny zorganizować np. akcję społeczną popularyzującą wiedzę o Europie.

W ramach zadania konkursowego, dwu- i trzyosobowe zespoły zaplanują i przeprowadzą w swojej okolicy akcję, dzięki której ich rówieśnicy dowiedzą się czegoś więcej o Europie. Może to być festyn, happening, festiwal kuchni europejskiej, audycja w lokalnych mediach… Możliwości jest wiele, wszystko zależy od inwencji uczestników.
Celem konkursu „Cześć, Europo!” jest popularyzacja wiedzy o Europie i Unii Europejskiej wśród młodzieży oraz zachęcenie uczniów do aktywnego działania na rzecz lokalnych społeczności.

Wyniki zostaną ogłoszone do 17 marca 2019 roku. Zespół, który zrealizuje najlepiej ocenioną inicjatywę, zostanie nagrodzony wyjazdem do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Konkurs jest organizowany przez Stowarzyszenie „Młodzież dla Europy” działające przy wsparciu Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana. Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce objęło inicjatywę patronatem honorowym.

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
Image icon Plakat "Cześć, Europo!"128.09 KB