Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Międzyszkolny, interdyscyplinarny konkurs "Piramida"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 12 lutego, 2019 - 09:51
zaktualizowany: wtorek, 19 lutego, 2019 - 09:30
Międzyszkolny, interdyscyplinarny konkurs "Piramida"
XLII LO im. M. Konopnickiej w Warszawie, pomysłodawca i organizator konkursu „Piramida”, zaprasza uczniów warszawskich szkół ponadgimnazjalnych do udziału we wspólnej przyrodniczej przygodzie intelektualnej!

Konkurs „Piramida” adresowany jest do młodzieży zainteresowanej naukami przyrodniczymi, w szczególności matematyką, fizyką, chemią i biologią. Celem tego projektu jest propagowanie nauk przyrodniczych, a w szczególności matematyki, fizyki, biologii i chemii. Zmagania konkursowe odbywają się w 3 etapach: szkolnym, międzyszkolnym - prowadzonym on –line -oraz finałowym, w którym zwycięskie zespoły z dziesięciu warszawskich szkół pracować będą wspólnie w trakcie wykonywania doświadczeń i eksperymentów przygotowanych przez pracowników naukowych z SGGW i Politechniki Warszawskiej nad dostrzeganiem i odkrywania prawidłowości matematyczno – przyrodniczych.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz będą mogli uczestniczyć w ciekawych przedsięwzięciach naukowych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją konkursu objęli: Pan Rafał Trzaskowski - Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Pani Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty, Jego Magnificencja prof. dr hab. Wiesław Bielawski - Rektor SGGW oraz Pan Prof. dr hab. inż. Janusz Frączek – Dziekan Wydziału MEiL Politechniki Warszawskiej.

Partnerem konkursu jest Burmistrz Dzielnicy Mokotów, a opiekę merytoryczną nad konkursem sprawują Szkoła Głowna  Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.

Na zgłoszenia szkół czekamy do 18.02.2019r. – formularz zgłoszeniowy prosimy wysłać na adres elawrona@o2.pl.

Etap on-line odbędzie się 21.02.2019 r., a finał zmagań konkursowych - 18.03.2019 r. w siedzibie XLII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Warszawie

Regulamin konkursu i szczegółowe informacje o jego przebiegu są dostępne na stronie https://lokonopnicka.edupage.pl w zakładce „Piramida 2019”.

Zapraszamy wszystkich uczniów warszawskich szkół średnich do udziału w konkursie i życzymy Wam powodzenia !