Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Mistrzostwa Warszawy - e-WLD

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 5 czerwca, 2020 - 09:56
zaktualizowany: poniedziałek, 22 czerwca, 2020 - 09:40
Warszawska Liga Debatancka
Warszawska Liga Debatancka odradza się w nowej, dostosowanej do niestandardowych czasów formie.

Warszawska Liga Debatancka to to program edukacyjny przygotowany w ramach wolontariatu przez społeczność nauczycieli warszawskich szkół licealnych oraz edukatorów debatanckich skupionych wokół Fundacji Nowy Głos. Debatanci z warszawskich szkół spotykają się raz na miesiąc z przedstawicielami innych szkół w ramach dyskusji w formacie debaty oksfordzkiej. Z comiesięcznych potyczek wybierane są najlepsze drużyny do fazy finałowej, z której wyłaniana jest najlepsza drużyna i zdobywa tytuł Mistrza Warszawy. WLD odbywa się od ponad jedenastu lat, jednak przez sytuację związaną z pandemią, ten rok był zupełnie inny niż poprzednie. W marcu, po sześciu rundach debat, zespół koordynatorski zadecydował o przerwaniu regularnych potyczek, dbając o zdrowie uczestników projektu.

Jednak dzięki wspólnej pasji do debat, Warszawska Liga Debatancka odradza się w nowej, dostosowanej do niestandardowych czasów formie.
„e-WLD” odbędzie się w dniach 24-26 czerwca poprzez Mixidea (mixidea.org), czyli platformę przygotowaną specjalnie do przeprowadzania debat edukacyjnych. W turnieju wezmą udział drużyny uczestniczące w WLD w sezonie 19/20. Więcej informacji dostępnych jest na portalu

Wydarzenie na Facebook: https://www.facebook.com/events/2303310406643889/ .

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem i obserwowaniem turnieju – zapraszamy!