Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

II edycja projektu Kreatywna młodzież w roku 2020

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 7 października, 2020 - 15:29
zaktualizowany: piątek, 9 października, 2020 - 14:45
" "
Po przerwie spowodowanej sytuacją epidemiczną Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży wznawia kontynuację projektu „Kreatywna młodzież”. Program współfinansowany jest przez m.st. Warszawę i realizowany w ramach programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020”.

  

Program współfinansowany jest przez m.st. Warszawę i realizowany w ramach programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020”.

Do 20 października 2020 r. grupy młodzieży z warszawskich szkół ponadpodstawowych mogą przesyłać zgłoszenia własnych pomysłów do konkursu na innowacje. W konkursie mogą wziąć udział zarówno uczniowie szkół technicznych, branżowych, jak i ogólnokształcących.

Spośród zgłoszeń jury preselekcyjne dokona wyboru pomysłów do realizacji, a ich autorzy otrzymają 1500 zł na wykonanie prototypu pomysłu, zakup niezbędnych materiałów i usług. Ponadto młodzież otrzyma wsparcie mentorskie studentów kół naukowych warszawskich uczelni.

Na laureatów konkursu czekają nagrody finansowe.

Tematyka projektów innowacji może być dowolna. Poprzednie edycje konkursu pokazały, że w każdej dziedzinie życia jest jeszcze wiele miejsca na kreatywne, twórcze modyfikacje. Z jednej strony powstały prototypy prostych urządzeń tj. magnetyczny wieszak na ubrania, obieraczka do ryb, a z drugiej młodzież tworzyła zaawansowane urządzenia wykorzystujące elektronikę i IT. Podczas jednego z finałów konkursu, obok innowacyjnego stroju dla kelnerki inna grupa młodzieży zaprezentowała gąsienice śnieżne na koła samochodu. Powstały prototypy estetycznych ażurowych rolet okiennych oraz wyciszający, polisensoryczny kącik dla ucznia. Było też coś dla miłośników gier: klawiatura komputerowa z nowymi funkcjonalnościami, a miłośnicy gorących napojów podjęli próbę stworzenia prototypu innowacyjnego ekspresu do herbaty. Większość pomysłów młodzieży zadziwiała jurorów niezwykła prostotą i użytecznością. 

Termin zgłoszeń upływa 20 października 2020 r.

Zgłoszenia można przesłać za pomocą elektronicznego formularza znajdującego się na stronie Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży

http://pcyf.org.pl/181227_form/innowacje.php

Więcej informacji:

http://pcyf.org.pl/programy/realizowane/kreatywna-mlodziez/innowacje-techniczne