Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

„Warsztaty historyczne – przez współczesność do historii”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 27 października, 2020 - 15:58
zaktualizowany: środa, 28 października, 2020 - 08:29
" "

Fundacja Centrum im. Prof. Bronisława Geremka stale prowadzi projekty edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży. W tym roku rozpoczynamy realizację kolejnej edycji programu „Przez współczesność do historii”, który prowadzimy już od ponad 10 lat. Warsztaty te kierujemy do uczniów 7 i 8 klasy szkoły podstawowej oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych z Warszawy. Edycja 2020/2021 realizowana ze środków m.st. Warszawy.

„Warsztaty historyczne – przez współczesność do historii” to bezpłatny, roczny kurs historii najnowszej, w trakcie którego pokazujemy wydarzenia, omawiamy procesy i zależności oraz ich wpływ na współczesność. Treści historyczne, z pomocą nauczycieli akademickich, osadzane są w kontekście społeczno-kulturowym i obywatelskim. Młode osoby zdobywają w ten sposób nie tylko wiedzę, ale i kompetencje analitycznego myślenia, udziału w dyskusji, szerokiego spojrzenia na sprawy najbliższe. Kształtujemy przy tym postawy prospołeczne, otwartość, tolerancję, zaangażowanie na rzecz dobra wspólnego, co jest wartością dodaną naszego przedsięwzięcia.

Do tej pory program prowadziliśmy stacjonarnie, ale ze względu na epidemię możemy teraz oferować udział w zajęciach w formule online. Na cały cykl składa się 10 dwugodzinnych zajęć, które będą się odbywać w soboty w okresie od listopada do czerwca (średnio co trzy tygodnie).


Zachęcamy wszystkich nauczycieli do przekazania informacji uczniom, którzy w tym roku szkolnym chcieliby rozszerzać swoją wiedzę o historii XX wieku i wiedzy o społeczeństwie oraz rozwijać kompetencje społeczne. Oferujemy zajęcia w trzech grupach tematycznych: globalnej, europejskiej i polskiej (opisy grup tutaj https://geremek.pl/index.php?id=1115)

Na zgłoszenia czekamy do 30 października 2020roku

Szczegóły rekrutacji oraz opis zajęć znajdują się tutaj: https://geremek.pl/index.php?id=1115

W razie pytań zachęcamy do kontaktu: Magdalena Witwicka tel. 608 402 333