Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

konkurs - Wpływ zmian klimatu na metropolię warszawską

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 5 marca, 2021 - 10:46
zaktualizowany: wtorek, 29 czerwca, 2021 - 11:13
""
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Warszawa prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju wraz z Biurem Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej organizują konkurs fotograficzny dla dzieci, młodzieży i dorosłych z Warszawskiego Obszary Funkcjonalnego pn. "Wpływ zmian klimatu na metropolię warszawską".
Partnerami konkursu są: Lasy Miejskie - Warszawa, Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie oraz Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.
 
Celem konkursu jest wzrost świadomości mieszkańców Warszawy i okolic na temat wpływu, jaki wywiera działalność człowieka na zmiany klimatu a przez to na środowisko naturalne. Tematyka konkursu związana jest z rozpowszechnianiem informacji o jednym z kluczowych priorytetów Komisji Europejskiej jakim jest Europejski Zielony Ład. Jest to plan działań na rzecz zrównoważonej gospodarki UE zakładający, że Europa stanie się pierwszym kontynentem neutralnym dla klimatu do 2050 roku. Plan ten zakłada przeciwdziałanie zmianom klimatu, ochronę środowiska i zachowanie bioróżnorodności.
 
Prace konkursowe mogą przedstawiać także przykłady działań podejmowanych, aby walczyć ze zmianami klimatu. Być może jeszcze rok temu przed Twoim blokiem nie było żadnej roślinności, a teraz są posadzone drzewa i krzewy, które będą pochłaniać dwutlenek węgla?

Prace konkursowe będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych:

  • Dzieci – uczniowie szkół podstawowych;
  • Młodzież – uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci do 26 roku życia;
  • Dorośli – osoby powyżej 26 roku życia.

Regulamin i formularze dostępne na stronie: http://www.europedirect.um.warszawa.pl/   

oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/EuropeDirectWarszawa

Na Autorów najlepszych prac czekają: cyfrowe aparaty fotograficzne (Instax), czytniki do e-booków (Kindle Paperwhite 4), mikroskopy cyfrowe, nośniki pamięci.

Nagrody specjalne dla szkół, z których otrzymamy najwięcej prac:

- wycieczka edukacyjna po Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie

- spacer z Leśnikiem w kompleksach leśnych Warszawy

- spacer odkrywców w okolicach pawilonu edukacyjnego Kamień

Na prace czekamy do 15 kwietnia 2021 roku!!!

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w dniu 22 kwietnia 2021 roku w związku z obchodami Dnia Ziemi.

Konkurs fotograficzny „Wpływ zmian klimatu na metropolie warszawską” jest realizowany w ramach działalności Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa prowadzonego przez miasto stołeczne Warszawa i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Pliki do pobrania: