Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Spotkanie władz miasta z laureatami olimpiad, nauczycielami i dyrektorami stołecznych szkół

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 11 czerwca, 2015 - 14:01
zaktualizowany: czwartek, 11 czerwca, 2015 - 14:10
10 czerwca br. w Teatrze Współczesnym w Warszawie przy ul. Mokotowskiej 13 odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczniom stołecznych liceów i techników za wybitne osiągnięcia w olimpiadach i konkursach.
Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent m.st. Warszawy gratuluje sukcesów warszawskim uczniom. zdj. R.Motyl

W spotkaniu wzięło udział 129 laureatów olimpiad oraz nauczyciele i dyrektorzy szkół. 18 uczniów zwyciężyło w dwóch konkursach, najczęściej w podobnej dziedzinie, np. w Olimpiadzie Matematycznej i Olimpiadzie Informatycznej, albo Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej i Olimpiadzie Przedsiębiorczości i Zarządzania. Aż 22 uczniów będzie reprezentować Polskę na zawodach międzynarodowych, które często odbywają się w odległych zakątkach globu, np. uczniowie XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica pojadą do Tajlandii na Olimpiadę Matematyczną oraz do Kazachstanu na Międzynarodową Olimpiadę Informatyczną.

Inne konkursy międzynarodowe, do których zakwalifikowali się warszawscy uczniowie to: Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyki Matematycznej, Olimpiada Fizyczna, Turniej Młodych Fizyków, Olimpiada Astronomiczna, Olimpiada Języka Łacińskiego, Olimpiada Filozoficzna oraz Konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej. Czterech uczniów już osiągnęło sukces w międzynarodowym konkursie zdobywając medale w Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej (2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy).

Nagrody dla laureatów, nauczycieli i dyrektorów zwycięskich szkół wręczali: Włodzimierz Paszyński – Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Mieczysława Nowotniak  - Zastępca Dyrektora Biura Edukacji, Małgorzata Żuber-Zielicz – Przewodnicząca Komisji Edukacji i Rodziny Rady m.st. Warszawy, Katarzyna Góralska – Mazowiecki Wicekurator Oświaty.

Po części oficjalnej uroczystości goście obejrzeli spektakl teatralny pt. „Najdroższy”.

Źródło informacji: 
Autor treści: