Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

"Triathlon matematyczny"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 30 listopada, 2015 - 14:44
zaktualizowany: poniedziałek, 30 listopada, 2015 - 14:47
Ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych
Ogólnopolski konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych

Konkurs składa się z trzech konkurencji. Dla każdej klasy (od 1 do 6) przewidziany jest odpowiedni stopień trudności, zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Konkurencje to nic innego, jak przygotowane przez nauczycieli matematyki ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne do rozwiązania. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Przedsięwzięcie ma na celu wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci, upowszechnianie nauki przez zabawę. Ponadto poprzez różnorodność czekających na uczestników konkursu zadań (np. sprawność rachunkowa, rozwiązywanie zadań tekstowych, rozwiązywanie krzyżówek, rozwiązywanie zadań graficznych), projekt ma na celu zwrócić uczniom uwagę, jak w wielu różnych dziedzinach spotykamy się z matematyką i jak ważne jest rozwijanie wszystkich związanych z nią umiejętności. Nie wystarczy być dobrym w jednej, ulubionej dziedzinie matematycznej, ponieważ wszystkie one są ze sobą powiązane.

Od 20 listopada do 10 grudnia: przez 3 tygodnie, co piątek publikowane są zadania do rozwiązania przez uczestników konkursu.

Aby wziąć udział w konkursie musisz się zarejestrować.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Rejestracja uczestnika konkursu