Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Uczniowie z Mazowsza nagrodzeni podczas gali finałowej programu ADAMED SmartUP

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 12 września, 2019 - 13:13
zaktualizowany: czwartek, 12 września, 2019 - 13:27
Finaliści ADAMED SmartUP
10 września odbyła się uroczysta gala podsumowująca 5. edycję programu stypendialnego ADAMED SmartUP, w trakcie której zostało wyłonionych 10 laureatów nagrody głównej. Przez kolejnych 10 miesięcy zostaną oni objęci profesjonalną opieką mentorską i skorzystają z indywidualnych konsultacji edukacyjnych
 
W gronie wyróżnionych znalazło się dwóch licealistów z Warszawy - Aleksander Stawiarski z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego oraz Kamil Petryczkiewicz z Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie. - Mnie przede wszystkim rozpiera duma z samego siebie, że spośród 50 tak wybitnych młodych naukowców z całej Polski zostałem wybrany jako jeden z dziesięciu laureatów nagrody głównej. To ogromne wyróżnienie – powiedział podczas gali Aleksander Stawiarski. 
 
W trakcie gali wyłoniono także 3 stypendystów 4. edycji programu i w gronie tym znalazła się pochodząca z Warszawy ubiegłoroczna laureatka Katarzyna Łyczek. W jej imieniu nagrodę finansową w wysokości 40 tys. złotych w formie symbolicznego czeku odebrał brat. 
 
Zachęcam do zapoznania się z relacją z Gali pod tym linkiem: Relacja oraz pełnymi wywiadami z laureatami | Wywiady - Kamil i Aleksander

***

ADAMED SmartUP to program naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podstawą inicjatywy jest platforma internetowa www.adamedsmartup.pl oraz program stypendialny przeznaczony dla osób w wieku 15-19 lat. Program patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Instytut Badań Edukacyjnych, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Politechnika Śląska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Morska w Szczecinie. Organizatorem programu ADAMED SmartUP jest Fundacja Grupy Adamed, której celem jest wspieranie działalności badawczo-rozwojowej, naukowej i oświatowej, popularyzacja nauki oraz wsparcie rozwoju młodzieży i środowiska naukowego.

Adamed to polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna, która powstała na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów. Jest producentem blisko 580 produktów nowej generacji, oferowanych zarówno polskim, jak i zagranicznym pacjentom z 70 krajów świata. Posiada swoje przedstawicielstwa: w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie, Czechach, na Słowacji, Ukrainie i we Włoszech. Obecnie zatrudnia ponad 2200 osób. Od ponad 17 lat firma prowadzi własną innowacyjną działalność badawczo-rozwojową. Tworzy konsorcja naukowo-przemysłowe z wiodącymi uniwersytetami oraz instytutami naukowymi, w kraju i za granicą. Własność intelektualna firmy chroniona jest ponad 191 patentami w większości krajów na świecie. W 2017 roku nabyła pakiet kontrolny jednej z najszybciej rozwijających się w Wietnamie firmy farmaceutycznej Dat Vi Phu. Była to największa bezpośrednia polska inwestycja w Wietnamie.

Data ogłoszenia: 

czwartek, 12 Wrzesień, 2019