Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Start-up dla młodych

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 4 października, 2019 - 09:12
zaktualizowany: piątek, 4 października, 2019 - 11:50
Start-up dla młodych
“Start-up dla młodych” powstał, aby wspierać uczniów warszawskich liceów i techników w zdobywaniu wiedzy na temat przedsiębiorczości, oraz inspirować ich do kreatywnego działania i realizowania własnych pomysłów.

Projekt jest kompleksową ścieżką, prowadzącą uczestnika przez proces prototypowania własnego produktu - od momentu poznania problemu projektowego, poprzez naukę doboru odpowiednich narzędzi i ich użycie, do momentu wytworzenia finalnego prototypu.

W czasie projektu uczestnicy odwiedzą warsztat nowych technologii - FabLab. W pierwszym etapie grupy uczniów wraz z nauczycielem wezmą udział w dwugodzinnym spotkaniu, podczas którego zapoznają się z metodami cyfrowej fabrykacji m.in. technologią druku 3D oraz maszynami CNC. Dowiedzą się, jak wykorzystywać nowe technologie podczas realizowania własnych projektów, oraz będą mogli skonsultować swoje pomysły ze specjalistami z branży. 

Osoby, które wezmą udział w spotkaniach, będą mogły zgłosić się do drugiego etapu projektu. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 20 uczennic i uczniów, którzy będą uczestniczyć w praktycznych zajęciach nowo technologicznych, konsultacjach z mentorami oraz pracując w grupach skonstruują swoje pierwsze wynalazki.

Projekt jest realizowany dzięki współpracy pomiędzy Urzędem m.st. Warszawy, a Stowarzyszeniem Robisz.to wraz ze wsparciem Fundacji Orange.

Etap I
Rekrutacja do pierwszego etapu projektu jest otwarta dla wszystkich warszawskich liceów i techników. Nauczyciele mogą zgłaszać grupy uczniów (15-20 osób) ze swoich szkół za pośrednictwem formularza: https://bit.ly/2o9gLP1 do dnia 13 października 2019.

Kontakt: 

E-mail: kontakt@robisz.to

W tytule maila prosimy o zawarcie słów “Startup dla Młodych”

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Start-up dla młodych - prezentacja4.97 MB

Data ogłoszenia: 

piątek, 4 Październik, 2019