Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży "W poszukiwaniu korzeni"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 10 stycznia, 2020 - 14:23
zaktualizowany: poniedziałek, 20 stycznia, 2020 - 11:28
Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży "W poszukiwaniu korzeni"
Redakcja Księgi Życia zaprasza na bezpłatne warsztaty dla młodzieży w wieku 14 – 17 lat, które będą poświęcone rodzinnym historiom.

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami, więc czas najwyższy pomyśleć o prezencie. Najlepiej niebanalnym! A może by tak w tym roku podarować dziadkom... rozmowę?

Niech żyją wspomnienia! 

Właśnie do tego będziemy zachęcać podczas bezpłatnych warsztatów „W poszukiwaniu korzeni”, na które zapraszamy 17 stycznia do gościnnej, jak zawsze, Stacji Muranów.

Organizatorem wydarzenia jest redakcja Księgi Życia, oferująca skierowaną do seniorów i ich rodzin usługę utrwalania wspomnień w formie drukowanej biografii. Zajęcia adresowane są do młodzieży w wieku 14 – 17 lat i będą poświęcone rodzinnym historiom.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, czym jest oś życia i jak spisać rodzinne historie w formie książki czy pamiętnika. Będą ich w tym wspierać specjaliści, którzy na co dzień pracują z osobami starszymi i wiedzą, jak pomóc im przywołać wspomnienia.

Prowadzący podzielą się też swoją wiedzą z dziedziny dziennikarstwa, technik komunikacji i copywritingu. Podpowiedzą uczestnikom jak zadawać pytania w taki sposób, żeby uzyskać odpowiedzi, na których nam zależy, jak poprowadzić rozmowę i jak ułożyć z wypowiedzi ukochanej babci czy dziadka spójną opowieść, która będzie mogła stanowić wartość dla całej rodziny. Młodzież będzie się mogła wczuć w rolę dziennikarzy, prowadzących wywiad ze swoimi dziadkami.

Warsztaty mają dwa cele. Organizatorzy z jednej strony chcą przekazywać młodzieży konkretną wiedzę dotyczącą technik prowadzenia wywiadu i przekładania słowa mówionego na pisane. Z drugiej pragną zwrócić uwagę na znaczenie rodzinnych wspomnień, których skarbnicą jest najstarsze pokolenie.

- Rodzinna pamięć, historie przekazywane z pokolenia na pokolenie, mają wielką wartość. To właśnie te opowieści i anegdoty, tak często powracające podczas rodzinnych spotkań pomagają nam poczuć się wspólnotą. Wspólne wspomnienia budują świadomość zakorzenienia, a poprzez to mogą stać się źródłem wewnętrznej siły i poczucia bezpieczeństwa. To niezwykle istotne wartości, o których znaczeniu we współczesnym świecie często zapominamy – mówi Wioletta Krysa z redakcji Księgi Życia. Wiedzę zdobytą podczas zajęć będzie można wykorzystać przy okazji Dnia Babci i Dziadka. – Może zamiast kolejnego drobiazgu lepiej podarować im swój czas i wypytać o przeszłość? Na pewno chętnie wrócą myślami do swoich najpiękniejszych i najważniejszych wspomnień. Taka wspólna podróż w przeszłość może być najmilszą wycieczką, jaką możemy im – i sobie – zafundować – dodaje pani Wioletta.

Najbardziej aktywny uczestnik warsztatów zostanie zaproszony do odbycia stażu w charakterze redaktora w Księdze Życia. Warsztaty są bezpłatne. Początek o godz. 16, warsztaty potrwają około 2 godzin.

„W poszukiwaniu korzeni”, warsztaty dziennikarskie dla młodzieży, 17 stycznia, g. 16.00, Stacja Muranów, ul. Andersa 13, Warszawa, wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: warsztaty@ksiegazycia.eu lub 533 352 275

Data ogłoszenia: 

piątek, 10 Styczeń, 2020