Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Bezpłatne lekcje on-line. Wirtualnie w muzeum

 • Powiększ
 • Zwykły
 • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 30 października, 2020 - 10:32
zaktualizowany: środa, 9 grudnia, 2020 - 09:24
logo Muzeum Narodowego w Warszawie
Zapraszamy na bezpłatne lekcje muzealne on-line na żywo w ramach programu Kultura Dostępna finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uczniowie spotkają się z historykiem sztuki, mającym wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć. Prowadzący porozmawia z uczestnikami o sztuce, historii, omówi artystyczne nurty, style i tendencje. Tematy lekcji obejmują zagadnienia z malarstwa, rzeźby, rzemiosła artystycznego, wzornictwa i plakatu, które omawiane są na przykładzie dzieł ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie oraz jego oddziałów Muzeum Rzeźby im, X. Dunikowskiego w Królikarni i Muzeum plakatu w Wilanowie. 

Podczas spotkania i korzystamy z prezentacji i quizów czyniących spotkanie angażującym.

Proponujemy tematy spotkań, które pomogą Państwu w realizacji programu szkolnego. Każda lekcja jest dopasowywana do potrzeb klasy. Może mieć charakter wprowadzający, rozszerzający lub powtarzający wybrane zagadnienie.
Prosimy o przekazanie swoich preferencji i wszystkich dodatkowych informacji o klasie podczas rezerwacji zajęć oraz edukatorowi prowadzącemu zajęcia.

Serdecznie zapraszamy do spotkań wirtualnych ze sztuką i historią, które są doskonałym przygotowaniem do wizyty w Muzeum.

Tematy i opisy zajęć dostępne są na stronie:  http://www.mnw.art.pl/edukacja/aktualnie/bezplatne-lekcje-on-line-wirtualnie-w-muzeum/REZERWACJA ZAJĘĆ KROK PO KROKU

 

 1. Termin lekcji należy zarezerwować dzwoniąc pod nr tel. +48 667 774 275, +48 22 621 10 31 wew. 246 lub pisząc na adres edukacja@mnw.art.pl
  Rezerwacja czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30–15.00.
 2. Prosimy o wybranie tematu lekcji z listy dostępnej na stronie: http://www.mnw.art.pl/edukacja/aktualnie/bezplatne-lekcje-on-line-wirtua...
 3. Prosimy o przekazanie dodatkowych informacji o klasie i preferencji co do charakteru lekcji podczas rezerwacji oraz edukatorowi prowadzącemu zajęcia.
 4. Osoba prowadząca zajęcia prześle maila z linkiem, pod którym odbędzie się lekcja i kilkoma informacjami praktycznymi. Prosimy o rozesłanie wiadomości uczniom. W zajęciach można wziąć udział za pośrednictwem dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu, tj. komputera, tabletu bądź telefonu.
 5. Zajęcia trwają ok. 40 minut.
 6. Zachęcamy nauczycieli do uczestnictwa w lekcji muzealnej online.

Data ogłoszenia: 

piątek, 30 Październik, 2020