Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Warszawskie Targi Książki na Stadionie Narodowym, 22-25 maja 2014

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 7 kwietnia, 2014 - 13:41
zaktualizowany: poniedziałek, 26 maja, 2014 - 09:48
Warszawskie Targi Książki na Stadionie Narodowym, 22-25 maja 2014
Organizatorzy Warszawskich Targów Książki zapraszają zorganizowane grupy dzieci i młodzieży szkolnej. Wstęp dla grup pod opieką nauczyciela jest bezpłatny. Wydarzenia dla dzieci młodszych odbywać się będą w Galerii Stadionu Narodowego, wydarzenia dla gimnazjalistów i licealistów, w tym lekcje literatury i historii – w Centrum Konferencyjnym.
Dzieci będą mogły wziąć udział w licznych animacjach literackich, posłuchać głośnego czytania książek, spotkać się z autorami oraz wziąć udział w warsztatach i przedstawieniach między innymi Przecinek i Kropka o historii druku i pisma.
 
Młodzież gimnazjalna i licealna będzie mogła uczestniczyć w lekcjach literatury i historii przygotowanych przez specjalistów IBL PAN, Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Muzeów z Warszawy i Mazowsza. Zachęcamy do uczestnictwa w lekcjach odbywających się w tak niekonwencjonalnej przestrzeni i w odmienny od codziennych lekcji sposób. W planie między innymi zajęcia poświęcone twórczości Zygmunta Krasińskiego, Stefana Żeromskiego, Witolda Gombrowicza, Leopolda Tyrmanda, Zbigniewa Herberta, Stanisława Grochowiaka, a także postaciom i wydarzeniom historycznym. Młodzież będzie mogła między innymi zobaczyć spektakl Via Hraba przygotowany przez Czeskie Centrum w Warszawie oraz wysłuchać wykładu "Od Zielonego Balonika do Potem - czyli o historii polskiego kabaretu".
 
Polska Akademia Nauk przygotuje cykl wykładów z udziałem najznakomitszych autorytetów PAN – cenionych popularyzatorów nauki. W ciekawy i przystępny sposób przedstawią swoje dokonania Profesor Karol Myśliwiec, dr Stanisław Bajtlik, Profesor Jerzy Bralczyk, dr Krzysztof Skabek i Profesor Wojciech Kostowski.
 
Źródło informacji: 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Warszawskie Targi Książki - info dla szkół256.58 KB