Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

„Matematyka dla Ciekawych Świata”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 8 grudnia, 2014 - 10:03
zaktualizowany: wtorek, 9 grudnia, 2014 - 09:22
„Matematyka dla Ciekawych Świata”
Projekt „Matematyka dla Ciekawych Świata” realizowany jest przez Uniwersytet Warszawski przy partnerskim zaangażowaniu Miasta Stołecznego Warszawy

 i polega na przeprowadzeniu przez UW cyklu zajęć rozwijających zainteresowania i umiejętności matematyczne wśród zdolnej młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Spotkania odbywać się będą, co tydzień w czwartki na kampusie ochockim Uniwersytetu w godz. 17:00-20.00 od stycznia do kwietnia, z możliwością ewentualnej kontynuacji. Prowadzić je będą pracownicy naukowi i studenci Uniwersytetu – Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego, Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz Wydziału Fizyki. 

 Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 stycznia 2015 r. (szczegółowe informacje w załączonym liście oraz na stronie http://licealisci.icm.edu.pl/drupal).

Równolegle prowadzony będzie program dla gimnazjalistów, będący wyprawą w świat liczb. Tam będzie więcej tradycyjnej matematyki i zajęć przy tablicy. Wykłady dla gimnazjalistów będą otwarte także dla chętnych uczniów liceów i techników i powinny być dla nich interesujące - program tych zajęć będzie wychodził także poza ramy maturalnego kursu matematyki.

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Zgłoszenia należy przesłać do 27 grudnia 2014 r. poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej licealisci.icm.edu.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon „Matematyka dla Ciekawych Świata”257.82 KB