Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

MiNI Akademia Matematyki

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 30 stycznia, 2015 - 09:27
zaktualizowany: piątek, 30 stycznia, 2015 - 09:28
Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Politechnika Warszawska zaprasza na kolejny semestr z MiNI Akademią Matematyki.

MiNI Akademia Matematyki jest pomyślana, jako cykl zajęć dla uczniów głównie szkół ponadgimnazjalnych. Celem jest popularyzacja matematyki, pokazanie jej piękna oraz zachęcenie do studiowania na kierunkach ścisłych i technicznych. Zajęcia prowadzą pracownicy i doktoranci wydziału MiNI. Odbywają się one w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 75 (Teren Centralny PW), w godzinach  14.00-17.00  i składają się z wykładu oraz zajęć warsztatowych związanych z tematem wykładu (szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.akademia.mini.pw.edu.pl ). Na warsztatach uczestnicy, pod kierunkiem prowadzącego, samodzielnie rozwiązują problemy matematyczne o różnym stopniu trudności.

 W II semestrze roku szkolnego 2014/2015 zajęcia MiNI Akademii rozpoczynają się 7 lutego br. wykładem dr Leszka Sidza, „Proste i okręgi w trójkącie. Szczególne proste i punkty w trójkącie: okrąg 9 punktów, prosta Eulera. Warsztaty z zadań olimpijskich na ten temat”.

Kolejne zajęcia planowane są 28 lutego br. i 14 marca br.

 Uczestnictwo w zajęciach MiNi Akademii jest bezpłatne. Uczniowie zapisują się do grup na stronie www.akademia.mini.pw.edu.pl Tam też można znaleźć więcej informacji o zajęciach.

Źródło informacji: 
Autor treści: