Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Warszawskie "Dni w Diecezjach"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 20 czerwca, 2016 - 11:17
zaktualizowany: środa, 27 lipca, 2016 - 11:38
Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży 2016 fot.E.Lach
Warszawa to miasto tradycji i nowoczesności, autentycznych przeżyć i nowych przyjaźni. Odwiedź nas podczas Światowych Dni Młodzieży 2016!

 

Warszawa czeka na tysiące gości z całego świata

W Warszawie nie będziesz się nudzić: każdego dnia odbywa się tu mnóstwo imprez kulturalnych i sportowych. Z okazji ŚDM będzie ich jeszcze więcej! Nie przegap bezpłatnych koncertów chopinowskich w jednym z najpiękniejszych polskich parków – Łazienkach Królewskich oraz imprez kulturalnych przy Multimedialnym Parku Fontann. To idealna okazja byśmy się spotkali.

W wolnej chwili masz do wyboru setki zabytków, muzeów i galerii. Poznaj też najpiękniejsze kościoły i szlak papieża Jana Pawła II.

Szukasz chwili wytchnienia? Nic prostszego, bo w Warszawie co krok znajdziesz zaciszne parki i ogrody. Nie zapomnij też o klimatycznych bulwarach nad Wisłą i miejskich plażach.

Wszędzie dotrzesz szybko i bez problemów, gdyż stolica dysponuje świetną siecią komunikacji miejskiej i rowerowej. A jeśli potrzebujesz informacji czy pomocy – zapytaj nas, warszawiaków. Z chęcią pomożemy!

Atrakcje turystyczne:

 

Ramowy program Dni w Diecezjach w Archidiecezji Warszawskiej w dniach 20-25 lipca 2016

20 lipca 2016 - przyjazd

Wieczorem przywitanie młodzieży w parafiach podczas zorganizowanej uroczystości: np. koncert, przedstawienie, grill, piknik – forma dowolna, przywitanie zakończone wspólną modlitwą. Zaprezentowanie goszczonych grup, ich opiekunów i przedstawienie się parafii.

21 lipca 2016 – Dzień Kultury i Historii

Dzień Kultury i Historii (zwiedzanie miejsc związanych z Historią i Kulturą Warszawy i Mazowsza – muzeów, budynków i parków historycznych: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Św. Jana Pawłą II i Ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego, Muzeum Narodowe, Zamek Królewski i Starówka Warszawska, Łazienki Królewskie, Pałac i Ogrody w Wilanowie, Centrum Nauki Kopernik i inne).

Wieczorem spotkanie młodzieży na Placu Piłsudskiego.

od 18.00   Przybywanie grup na Pl. Piłsudskiego
19:30 – 20:30  Zawiązanie Wspólnoty – Grupa Shalom
21:00 – 22:30  Program kulturalno-historyczny przygotowany przez Miasto St. Warszawa

Program kulturalny realizowany będzie przez różne Podmioty i Instytucje w tym Centrum Myśli Jana Pawła II, na zakończenie wspólne świętowanie.

22 lipca 2016 – Dzień Pielgrzymowania i Dzieł Miłosierdzia

Dzień Pielgrzymowania i Dzieł Miłosierdzia (nawiedzanie miejsc związanych z życiem świętych Warszawy: Matka Boża Łaskawa – Patronka Archidiecezji – Kościół OO. Jezuitów na Starym mieście, Św. Arcybiskup Zygmunt Szczęsny Feliński – katedra Warszawska, Św. Maksymilian Maria Kolbe – Niepokalanów, bł. Ks. Jerzy Popiełuszko – Sanktuarium na Żoliborzu, Św. Andrzej Bobola – Patron Polski – Sanktuarium na Mokotowie, kościoły na trakcie królewskim i inne. Do Sanktuariów można zorganizować piesze pielgrzymki z parafii, jeśli na to pozwalają warunki.

W ciągu dnia możliwość podjęcia posługi miłosierdzia wobec chorych, cierpiących, potrzebujących pomocy. Możliwość ta realizowana będzie przy pomocy Caritas Archidiecezji Warszawskiej i Caritas parafialnych.

Wieczorem nabożeństwo adoracyjne w każdej parafii w intencji młodzieży i pokoju na świecie.

23 lipca 2016 – Ogólnodiecezjalne spotkanie Młodzieży przy Świątyni Opatrzności Bożej – Warszawskie Uwielbienie

Ogólnodiecezjalne spotkanie Młodzieży przy Świątyni Opatrzności Bożej – Warszawskie Uwielbienie – uroczysta „Msza św. Posłania” pod przewodnictwem Metropolity Warszawskiego, wieczór świadectw i koncert uwielbieniowy.

Program spotkania przy Świątyni Opatrzności Bożej:

15:00   Koronka do Bożego Miłosierdzia
15:30   Zawiązanie wspólnoty
16:30   Program przygotowany przez Shalom
17:30   Program przygotowany przez Wiarygodnych
18:00   Msza święta
19:30   Koncert ewangelizacyjny

Program realizowany przez Centrum Opatrzności Bożej, Centrum Myśli Jana Pawła II i inne Podmiotów i Instytucje.

Do wczesnych godzin popołudniowych Dzień Rekreacji, Sportu  i Współzawodnictwa. Program realizowany przy współpracy Parafii z Samorządami np. na obiektach sportowych.

24 lipca 2016 – Dzień w Parafiach i Rodzinach

Uroczysta Msza św. parafialna z udziałem Gości pod przewodnictwem Ks. Proboszcza. Następnie czas z rodzinami i parafią: wspólny piknik, grill.

Wieczorem uroczyste pożegnanie i podziękowanie organizowane przez Parafie.

25 lipca 2016 – wyjazd młodzieży do Krakowa

http://sdm2016.waw.pl/pl/dni-w-diecezjach/

Data wydarzenia: 
Od środa, 20 Lipiec, 2016 - 00:15 do niedziela, 27 Listopad, 2016 - 23:15