Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny "Chopin w sercu Warszawy"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 26 czerwca, 2018 - 11:50
Koncerty w oficjalnym miejscu chopinowskim w geodezyjnym środku Warszawy

 

Klasycznie wstęp wolny!
http://chopinwsercuwarszawy.pl

WYDARZENIE TOWARZYSZĄCE W RAMACH FESTIWALU "CHOPIN W SERCU WARSZAWY"

Czas malucha, czyli „Chopinutki – koncerty chopinowskie dla malutkich”.
Stworzyliśmy specjalnie wydarzenie towarzyszące, na które zapraszamy dzieci wraz z opiekunami. Półgodzinne recitale dla małych słuchaczy odbywają się w tych samych dniach, co koncerty główne o godz. 17.30.
Program koncertów dla dzieci poniżej.

Czas melomana, czyli klasyka w ciszy - koncerty główne festiwalu odbywać się będą podczas Weekendu Inauguracyjnego (7 i 8 lipca o godz. 16.00) oraz w każdą sobotę lipca i sierpnia o godz. 16.00 w kościele Świętej Trójcy przy placu Małachowskiego 2 – tuż obok Zachęty.
Szczegóły w oddzielnym wydarzeniu na Fb
https://www.facebook.com/events/173328753368579/

PROGRAM
7 lipca - Adam Mikołaj Goździewski
8 lipca - Adam Mikołaj Goździewski
14 lipca - Aleksandra Bobrowska
21 lipca - Wojciech Kruczek
28 lipca - Wojciech Kruczek
4 sierpnia - Wojciech Kruczek
11 sierpnia - Kamila Sacharzewska
18 sierpnia - Aleksandra Bobrowska
25 sierpnia - Aleksandra Bobrowska

Wstęp wolny!

O FESTIWALU
Kościół Świętej Trójcy to oficjalne miejsce chopinowskie. Tu w roku 1825 Fryderyk Chopin wystąpił przed carem Aleksandrem I i otrzymał od niego pierścień z brylantem. Młody kompozytor śpiewał także w parafialnym chórze i słuchał tu kazań.

Kopuła kościoła – jedna z największych w Europie – sprawia, że posiada on wspaniałą akustykę i od wielu lat wykorzystywany jest jako przestrzeń koncertowa.

Krzyż na kopule stanowi geodezyjny środek Warszawy, według którego sir William Heerlein Lindley wytyczył sieć stołecznych wodociągów. Ponieważ budynek jest rotundą, podczas Nocy Muzeów i festiwalu fortepian będzie ustawiony w środku kościoła, idealnie pod latarnią kopuły – czyli w sercu Warszawy.

Będą mogli Państwo w pełni docenić urodę tego rozwiązania, obserwując występy pianistów z dwóch pięter galerii opasających świątynię.

Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny "Chopin w sercu Warszawy" powstał dzięki marzeniom, pasji i miłości do muzyki. I jak prawdziwa miłość – nie „dlatego że”, ale „pomimo iż”.

Idea festiwalu zachwyciła muzyków, fotografików, plastyków, ludzi nauki – przede wszystkim wykładowców i studentów Uniwersytetu SWPS, animatorów i menadżerów kultury, melomanów, duchownych, społeczników oraz darczyńców i wolontariuszy. Oni podarowali nam swoją pracę i wsparcie.
Festiwal finansowany jest ze środków społecznych.

Podczas festiwalu będą mogli Państwo usłyszeć pianistów o wyrazistych osobowościach artystycznych. Bardzo zależy nam, by proponowane Państwu interpretacje miały dużą siłę wyrazu przy jednoczesnej dbałości o zachowanie stylu chopinowskiego.

Festiwal rozpoczynamy Weekendem Inauguracyjnym w dniach 7 i 8 lipca. Wystąpią wówczas Leonora Armellini oraz Nikolay Khozyainov (Mikołaj Chozjainow).

 Zapraszamy serdecznie w imieniu oficjalnych organizatorów – Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy i Towarzystwa im. Fryderyka Chopina

Data wydarzenia: 
Od sobota, 7 Lipiec, 2018 - 08:45 do sobota, 25 Sierpień, 2018 - 21:45