Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Spacerownik po warszawskiej przyrodzie "Mikrowyprawy nad Wisłę i nie tylko"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 6 lutego, 2019 - 11:50
zaktualizowany: środa, 6 lutego, 2019 - 11:53
Spacerownik po warszawskiej przyrodzie "Mikrowyprawy nad Wisłę i nie tylko"
Przechadzka śladami borsuka po centrum stolicy, oglądanie traszek w parku czy odkrywanie rzadkich roślin warszawskiej dżungli to propozycje, które można znaleźć w przewodniku "Mikrowyprawy nad Wisłę i nie tylko". Mapy zachęcają do rodzinnych spacerów z dawką eko-ciekawostek.

W spacerowniku mieszkańcy znajdą kilka tras po warszawskich parkach i nadrzecznych łęgach. Wśród nich jest popularny Skaryszak, Kępa Wieloryb, a także zielone okolice Jeziorka Czerniakowskiego. Przewodnik, oprócz map z wyróżnionymi atrakcjami fauny i flory, zawiera również zdjęcia i opisy sekretów natury.

Wydanie „Mikrowyprawy nad Wisłę i nie tylko” jest inspiracją do eksplorowania miejskiej przyrody przez dzieci i dorosłych. Podczas wycieczek najmłodsi mogą poznać gatunki roślin zagrożonych wyginięciem, a także dowiedzieć się, dlaczego ważna jest troska o naturę. Spacerownik powstawał jesienią, podczas miejskich warsztatów organizowanych, we współpracy z Fundacją Dzieci w Naturę. Teraz bezpłatny katalog można pobrać tutaj. Limitowana wersja papierowa dostępna jest siedzibie Zarządu Zieleni przy ul. Kruczej 5/11D.

Pliki do pobrania: