Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Zapraszamy szkoły gimnazjalne do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach edukacji ekologicznej!

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 7 października, 2013 - 11:32
zaktualizowany: poniedziałek, 7 października, 2013 - 13:03
apraszamy szkoły gimnazjalne do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach edukacji ekologicznej!
Warsztaty są częścią działań w ramach projektu informacyjno – edukacyjnego „Zielony Klimat” realizowanego przez Urząd m.st. Warszawy w ramach wydarzeń towarzyszących Konferencji ONZ ds. Zapobiegania Zmianom Klimatu.

Od października do grudnia w warszawskich gimnazjach odbędzie się szereg warsztatów poświęconych zmianom klimatu i sposobom jego ochrony. Zajęcia prowadzone będą przez przeszkolonych do pracy metodą warsztatową edukatorów- wolontariuszy. Główną część dwugodzinnych warsztatów stanowić będzie gra planszowa "EkoSkrzaty w mieście". Jest  to gra kooperacyjna wymagająca współpracy, umiejętności taktycznego myślenia i strategicznego planowania. Zadaniem graczy będzie wspólne zarządzanie miastem, tak by maksymalnie ograniczyć emisję CO2 do atmosfery. Uczniowie dowiedzą się, jak indywidualne działania przyczyniają się do rozwiązywania globalnych problemów. Gry zostaną przekazane szkołom, aby możliwe było ponowne przeprowadzenie rozgrywki w pozostałych klasach. Nauczyciele ze szkół, w których edukatorzy - wolontariusze nie przeprowadzą warsztatów, będą mogli wziąć udział w dodatkowym szkoleniu, dzięki któremu będą w stanie samodzielnie przeprowadzić zajęcia w swoich placówkach.

Szczegółowe informacje i warunki uczestnictwa znajdują się w zaproszeniu.

Zapraszamy zainteresowane szkoły do wypełniania formularza zgłoszeniowego i przesyłanie do 10 października br. na adres: wolontariat@um.warszawa.pl

Zastępca Dyrektora Biura Edukacji

Mirosław Sielatycki

Autor treści: 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon zaproszenie_-_zielony_klimat.pdf265.03 KB
Microsoft Office document icon formularz_zgloszeniowy.doc152 KB
Data wydarzenia: 
Od poniedziałek, 7 Październik, 2013 - 11:30 do wtorek, 31 Grudzień, 2013 - 01:30