Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Konkurs Polish Junior Water Prize (PJWP)

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 17 marca, 2014 - 12:26
zaktualizowany: czwartek, 20 marca, 2014 - 14:13
Konkurs Polish Junior Water Prize (PJWP)
Klub Gaja koordynuje krajowy etap konkursu Stockholm Junior Water Prize – Polish Junior Water Prize. Jest to konkurs organizowany przez Międzynarodowy Instytut Wody w Sztokholmie w ramach Światowego Tygodnia Wody od 1997 roku, który ma na celu zachęcanie młodzieży do tworzenia projektów naukowych dotyczących ochrony wód.

Uczestnikiem konkursu może zostać grupa (max. 3 osoby) młodzieży szkolnej od 15–20 lat (nie studenci). Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie oryginalnej pracy pisemnej, która musi spełniać wymogi naukowe – musi być poparta eksperymentami, statystykami i spójną metodologią. Tematem jest ochrona wód  i związane z tym zagadnienia lokalne, regionalne, państwowe, globalne lub naukowe, społeczne czy technologiczne. Praca musi także wskazywać, że zaproponowany w niej projekt jest nie tylko teoretyczny, ale można wykorzystać go w praktyce. Dzięki temu uczestnicy mają szansę zaangażować się w proces powstawania prawdziwego projektu naukowego na rzecz ochrony zasobów wodnych.

Na prace Klub Gaja czeka do 5 maja 2014 r., wyniki krajowego etapu zostaną ogłoszone nie później niż 30 maja 2014 roku. Laureaci krajowego etapu będą reprezentować Polskę na finale Stockholm Junior Water Prize podczas Światowego Tygodnia Wody – w dniach od 31 sierpnia do 5 września.

Konkurs jest wydarzeniem na tyle prestiżowym, że patronat nad nim objęła szwedzka Księżniczka Wiktoria, fundując jednocześnie nagrodę dla międzynarodowego zwycięzcy konkursu w wysokości 5 000 dolarów.

Zachęcamy młodzież do tworzenia projektów oraz zgłaszania grup do konkursu Polish Junior Water Prize.


Szczegóły konkursu PJWP są dostępne na http://www.zaadoptujrzeke.pl/pl/konkursy/sztokholm-junior-water-prize-sjwp

Więcej informacji:

Paweł Grzybowski, koordynator programu Zaadoptuj rzekę – tel. 33 812 36 94; p.grzybowski@klubgaja.pl

 

Program Zaadoptuj rzekę dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Honorowy patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Patronaty: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej. Partner Strategiczny: Fundacja PKO Banku Polskiego. Partner Merytoryczny: Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, Uniwersytet Gdański.
 
Zastępca Dyrektora Biura Edukacji
Mirosław Sielatycki

 

 

Źródło informacji: 
Data wydarzenia: 
Od poniedziałek, 17 Marzec, 2014 - 12:30 do wtorek, 30 Wrzesień, 2014 - 02:30