Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Ogólnopolska kampania edukacyjna „LAS – mamy szczęście”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 19 maja, 2014 - 13:10
zaktualizowany: czwartek, 22 maja, 2014 - 14:49
Ogólnopolska kampania edukacyjna „LAS – mamy szczęście”
Fundacja ekologiczna Arka wspólnie z Lasami Państwowymi prowadzą ogólnopolską kampanię edukacyjną „LAS – mamy szczęście”

 

 

Jednym z elementów kampanii będą instalacje „Las – mamy szczęście”, które powstaną z dużych makiet drzew najczęściej występujących w polskich lasach. Natomiast „Ośmiobok leśny” (tablice informacyjne do samodzielnego uzupełniania) będą przyczyną do rozmowy na temat wartości materialnych i niematerialnych, które daje las oraz o bezpłatnym i otwartym dostępie do lasów w Polsce. Warsztaty poprowadzi Fundacja Ekologiczna ARKA. 

Więcej informacji na: www.fundacjaarka.pl

Przedszkola i szkoły już mogą zgłaszać się do fundacji po materiały edukacyjne, w których znajdą wskazówki jak zaangażować się w kampanię. ARKA zachęca do organizacji happeningów i akcji edukacyjnych, do sadzenia drzew, a przede wszystkim do organizowania lekcji ekologicznych w polskich lasach. Materiały edukacyjne stworzone na potrzeby kampanii dotrą także do placówek współpracujących przez cały rok z ARKĄ.

Las to jedno z nielicznych miejsc, gdzie można odpocząć w całkowitej ciszy i oddychać powietrzem, w którym jest około 1,5 tys. związków chemicznych działających bakteriobójczo, uspokajająco i przeciwzapalnie. W lasach żyje ponad 65 proc. gatunków zwierząt występujących w naszym kraju. Lasy stanowią ponad 60 proc. parków narodowych. Ponadto w polskich lasach, w odróżnieniu od wielu krajów w Europie, za zbiór grzybów, borówek, malin, jeżyn czy orzechów laskowych zbieranych na własne potrzeby nie pobiera się opłat.

 

http://www.lasy.gov.pl/informacje/wydarzenia/las-mamy-szczescie

Data wydarzenia: 
Od poniedziałek, 19 Maj, 2014 - 13:15 do wtorek, 30 Wrzesień, 2014 - 12:15