Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Konkurs na eko-piosenkę „Festiwal Baterii” już trwa!

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 10 marca, 2015 - 09:45
zaktualizowany: wtorek, 10 marca, 2015 - 10:53
Wiecie jak postępować ze zużytymi bateriami, a świat zanieczyszczony toksycznymi substancjami budzi Wasz sprzeciw? Wyraźcie to wokalnie za pomocą piosenki!

Pierwszego marca ruszył konkurs „Festiwal Baterii” skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasy V-VI) oraz gimnazjów. Warunkiem wzięcia udziału w Festiwalu jest wytypowanie zespołu liczącego od 10 do 20 uczniów z danej szkoły, który pod kierunkiem opiekuna - nauczyciela danej placówki oświatowej - przygotuje tekst piosenki zachęcającej do prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami.

Konkurs jest bezpłatny, skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasy V-VI) oraz gimnazjów z całej Polski.

Zespół projektowy musi liczyć od 10 do 20 osób i mieć dorosłego opiekuna.

Zespoły oraz przygotowane przez uczniów konkursowe teksty piosenek można zgłaszać od 1 marca do 30 kwietnia 2015 roku na www.festiwalbaterii.pl  tam też znaleźć można pomoce naukowe do pracy nad piosenką i filmy instruktażowe.

„Festiwal Baterii” jest okazją do wypróbowania swoich wokalnych umiejętności, jak również niesie ze sobą wyraźne, ekologiczne przesłanie skierowane do wszystkich użytkowników baterii. Bezprzewodowe źródła energii są niezwykle popularne, lecz mogą zawierać toksyczne substancje. Wyrzucane w niewłaściwy sposób (np. do kosza na śmieci) stwarzają poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego, od którego zależy również życie i zdrowie człowieka.

Konkurs organizowany jest przez firmę Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Strona internetowa, na której znajduje się regulamin i wszelkie informacje dotyczące konkursu, jak i formularz zgłoszeniowy dla szkół: www.festiwalbaterii.pl

 

Data wydarzenia: 
Od wtorek, 10 Marzec, 2015 - 09:45 do czwartek, 30 Kwiecień, 2015 - 23:45