Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Startuje akcja „Kup deskę”, czyli budujemy domki dla jeży

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
opublikowany: poniedziałek, 9 listopada, 2015 - 09:47
zaktualizowany: poniedziałek, 9 listopada, 2015 - 09:55
Jeże zmniejszają ilość szkodników i owadów, a przez to oczyszczają otoczenie człowieka z myszy, szczurów, chrząszczy, gąsienic, pająków czy ślimaków.
10 listopada o godz. 11.00 na Placu Zamkowym w Warszawie Fundacja Ekologiczna ARKA inauguruje ogólnopolską akcję „Kup deskę”. Podczas akcji uczniowie z warszawskich szkół podstawowych dowiedzą się jak pomagać jeżom i zbudują dla nich specjalny domek.
Sześć faktów o jeżach, które warto znać Jest ich coraz mniejŚmiertelność jeży z roku na rok jest coraz większa. Giną pod kołami samochodów, podczas wypalania traw czy też od trucizn na gryzonie i ślimaki.To pożyteczne zwierzętaJeże zmniejszają ilość szkodników i owadów, a przez to oczyszczają otoczenie człowieka z myszy, szczurów, chrząszczy, gąsienic, pająków czy ślimaków.Kochają wolnośćJeży nie wolno więzić, przetrzymywać w zamknięciu, hodować, sprzedawać. To zwierzęta dzikie, które realizują swoje życiowe potrzeby na wolności.Zapadają w sen zimowyW listopadzie jeże zapadają w stan hibernacji. W tym czasie ich serce bije tylko 20 razy na minutę, a nie jak normalnie 180 razy na minutę.Potrzebują schronienia na zimęJeże rozpoczynają zimowy sen, gdy temperatura spada poniżej 9 st. C. Dlatego tak ważne jest, żeby w tym czasie znalazły odpowiednie, suche i bezpieczne legowisko.Potrzebują ludzkiej pomocyJeśli przed nadejściem zimy jeż waży mniej niż 700 gramów, to obudzi się w środku zimy i prawdopodobnie zginie. Chyba, że pomoże mu człowiek! Wiecej http://kupdeske.pl/
Źródło informacji: 
Data wydarzenia: 
Od wtorek, 10 Listopad, 2015 - 08:45 do poniedziałek, 30 Listopad, 2015 - 08:45