Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

7. Warszawskie Targi Książki

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 20 maja, 2016 - 09:23
zaktualizowany: poniedziałek, 23 maja, 2016 - 13:44
7. Warszawskie Targi Książki
W programie setki spotkań autorskich, debaty, dyskusje, prezentacje laureatów konkursów i plebiscytów, liczne animacje literackie i zajęcia artystyczne, warsztaty.

Tegoroczne 7. Warszawskie Targi Książki odbędą się w dniach 19-22 maja na PGE Narodowym. Wyjątkowy dwugłos na tegorocznych Targach wprowadzają goście z dwóch obszarów językowych: Gość Honorowy – Węgry oraz Gość Specjalny – Barcelona i literatura katalońska. W Targach udział weźmie ponad ośmiuset wystawców z 25 krajów i blisko tysiąc autorów. Czterodniowe wydarzenie obejmie prawie 1 500 spotkań, dyskusji, debat, prezentacji nowości wydawniczych i bestsellerów, konkursów, atrakcji literacko-artystycznych i wystaw.

Jak co roku na Warszawskich Targach Książki zetkną się ze sobą kultury i tradycje literackie różnych narodów. Nie zabraknie także książek z Francji, Niemiec, Szwecji, Belgii, Czech i Rumunii.

Nie zabraknie wydarzeń dla dzieci i młodzieży, m.in. w ramach Festiwalu Komiksowa Warszawa, Festiwalu Literatury Dziecięcej, lekcji historii i literatury czy wykładów Wszechnicy PAN.

Organizatorzy zapraszają całe rodziny na Warszawski Weekend Rodzinny na murawie Stadionu, gdzie na leżakach obok kawiarenki będzie można znaleźć chwilę wytchnienia z dala od targowego zgiełku, wziąć udział w Festiwalu Gier, a także w cieszącej się co roku wielką popularnością wymianie książek serwisu Lubimyczytac.pl.
Na scenę na płycie Stadionu zaprasza Biuro Kultury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy i Warszawski Program Edukacji Kulturalnej (WPEK). Publiczność spotka się tu także z laureatami Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

Wstęp wolny we wszystkie dni targowe dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży szkolnej i akademickiej - po dokonaniu rejestracji na stronie twojbilet24.pl oraz dla dzieci poniżej 12 roku życia

[więcej na www.targi-ksiazki.waw.pl]

Źródło informacji: