Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

TaMa - Tarasy Malarskie

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 17 maja, 2017 - 14:29
Wisła 2017 – świeżo malowane.

 

TAMA, czyli Tarasy Malarskie

Wisła 2017 – świeżo malowane

Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, Państwowe Ognisko Artystyczne „Nowolipki” oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń od kilku lat realizują plenery malarskie TaMa odbywające się w Warszawie, w miejscach dysponujących tarasami widokowymi dogodnymi do malowania. W bieżącym roku projekt związany jest z Rokiem Rzeki Wisły. Poprzez obrazy malowane przez warszawiaków w różnym wieku, powstaną prace będące interpretacją myślenia o rzece, jej przyrodzie, symbolice, roli jaką odgrywa w życiu miasta i jego mieszkańców.

Na nadwiślańskich tarasach na terenie WCIES warszawscy artyści (młodzież, nauczyciele, seniorzy) się spotykać będą od 3 czerwca do 4 września 2017 r. Jeśli warunki atmosferyczne nie pozwolą na pracę na zewnątrz, artyści będą mieli możliwość doskonalenia własnego warsztatu malarskiego w pracowniach tej placówki. Taras widokowy, który znajduje się przy ul. Starej 4, pozwoli uczestnikom na wspólne malowanie, spotkania, dyskusje o walorach malarskich Wisły i jej brzegów. Także tereny wokół skarpy staromiejskiej w okolicy WCIES będą dobrym miejscem do malowania. Praca odbywać się pod kierunkiem artystów – instruktorów miejskich placówek realizujących warszawski program edukacji kulturalnej, którymi w tym roku będą:

Ewa Sokołowska, Wiesława Łobos – POA „Nowolipki”, Katarzyna Jasińska – WCIES, Rajmund Gałecki - Wolskie Centrum Kultury.

Rekrutacja chętnych do poszczególnych grup prowadzona będzie bezpośrednio przez instruktorów. Zgłoszenia przyjmowane są najpóźniej na tydzień przed poszczególnymi plenerami, czyli:

Lp.

Termin Tarasu przy ul. Starej 4 we WCIES

Rekrutacja do:

Imię i nazwisko instruktora, kontakt telefoniczny

1

3 czerwca (sobota)

 

do 31 maja

Leszek Gęsiorski

tel 535 988 240

2

10 czerwca (sobota)

 

do 6 czerwca

Wiesława Łobos

tel 508 826 905

3

25 czerwca (niedziela)

 

do 21 czerwca

Rajmund Gałecki

e-mail: rajmundgalecki@wp.pl

tel 509 811 674

4

3 lipca (poniedziałek)

do 29 czerwca

Kasia Jasińska

e-mail: katarzyna.jasinska@wcies.edu.pl

tel 500-359-383

5

28 sierpnia (poniedziałek)

do 24 sierpnia

Kasia Jasińska

e-mail: katarzyna.jasinska@wcies.edu.pl

tel 500-359-383

6

4 września (poniedziałek)

do 30 sierpnia

Ewa Sokołowska

668 044 415,

email: ewa.esssss@gmail.com

 

Zakłada się, że w każdej międzypokoleniowej grupie warszawskich malarzy pracować będzie nie więcej niż 20 osób. Już wkrótce rozstawiamy sztalugi. Zużyjemy dużo farb! Efekty pokażemy na wystawie poplenerowej jesienią 2017 roku. Zapraszamy nad Wisłę!

Zastępca Dyrektora Biura Edukacji
Mirosław Sielatycki
Źródło informacji: 
Autor treści: