Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży „Małe Skrzyżowanie”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 5 września, 2019 - 10:30
zaktualizowany: poniedziałek, 23 września, 2019 - 09:51
Festiwal Skrzyżowanie Kultur
Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty muzyczne „Małe Skrzyżowanie” dla dzieci i młodzieży w wieku 6-12 lat.

Festiwal Skrzyżowanie Kultur obchodzi w tym roku 15-te urodziny. W tej wyjątkowej, jubileuszowej edycji, chcielibyśmy ponownie zaprosić do udziału również najmłodszych aby wspólnie z dorosłymi wzięli udział w największym święcie muzyki Świata. W tym roku warsztaty poprowadzą Zespół Czereśnie oraz Kaja Prusinowska z Zespołem.

W środę 18 września, Zespół Czereśnie w bezpretensjonalny, prosty i humorystyczny sposób poruszy zagadnienia ważne dla dzieci i dorosłych. W czteroosobowym składzie, grając na różnych instrumentach,
tj. mandola, banjo, ukulele, instrumenty perkusyjne, gitara basowa, czy tuba, zaśpiewa m.in. o przyrodzie, zawodach, czy owocach i warzywach. Poprzez muzykę i zabawę, uczestnicy warsztatu poznają istotne problemy ekologiczne i nauczą się, jak dbać o planetę.                                                    

Kolejnego dnia, 19 września warsztaty poprowadzi Kaja Prusinowska z zespołem. Uczestników czekać będzie wspólna zabawa, nauka śpiewania, tańczenia i muzykowania. Za pomocą zabaw i melodii z terenów dawnej Polski, szukać będą współczesnych odniesień i przestrzeni do ich nowych interpretacji. Zaprosimy dzieci w daleką podróż i w czasie i w przestrzeni, pojedziemy z Polski na północ, południe, wschód i zachód. Odwiedzimy krainy odległe, zimne i gorące, pustynne i nadmorskie, górzyste i lesiste.

To nie koniec atrakcji dla najmłodszych. Zapraszamy również na koncert „Jerz igor”, który odbędzie się w niedzielę 22 września o godz. 11:00. Zagrają dla Państwa m.in. Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz - muzyczny duet znany z niezliczonej ilości zespołów ze sceny alternatywnej. Wydana przez nich płyta nagrana została na prawdziwych instrumentach, z bogatym brzmieniem, które doceniają nie tylko dzieci ale również rodzice.
W 2014 roku premierę miał pełnowymiarowy album duetu pt. „Mała Płyta” wypełniony kołysankami dla dzieci, a w 2016 ukazała się płyta „Jerz Igor Zimą”. Na scenie wystąpią w pięcioosobowym składzie.

Nasza oferta z pewnością wzbogaci i uzupełni szkolny program z zakresu muzyki i kultury. Nowa wiedza podana zostanie w bardzo lekki i wesoły sposób, co z pewnością korzystnie wpłynie na samopoczucie dzieci i ich rodziców.

Plan warsztatów:

18 września 2018r. w godz. 10:00-11:30 Zespół Czereśnie

19 września 2018 r. w godz. 10:00-11:30 Kaja Prusinowska z Zespołem

Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do 13 września 2019 na adres mailowy justyna.rytel@estrada.com.pl. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod nr tel. +48 514826815.

Ze względu na duże zainteresowanie naszą ofertą warsztatową, jak wskazuje doświadczenie z lat ubiegłych, decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Program 15 edycji Festiwalu Skrzyżowania Kultur177.31 KB