Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

„Dwa stulecia. Dobry początek”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 2 listopada, 2015 - 11:17
zaktualizowany: poniedziałek, 2 listopada, 2015 - 11:39
200 lat Uniwersytetu Warszawskiego
200 lat Uniwersytetu Warszawskiego

Program obchodów Program powstał dzięki ścisłej współpracy przedstawicieli wydziałów i jednostek uniwersyteckich, a także pracowników administracji centralnej. Do udziału w obchodach są zaproszeni nie tylko studenci, lecz także uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, dzieci i ich rodzice oraz wszyscy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o świecie.

Program dzieli się na trzy główne sekcje:

  • Strefa UW – bezpłatne warsztaty i spotkania dla młodzieży szkolnej, dostępne dla szkół poprzez rejestrację elektroniczną oraz otwarte wykłady i panele dyskusyjne dotyczące ważnych tematów naukowych i społecznych.
  • Jestem z UW – to przedsięwzięcie, które ma zbudować tożsamość UW. Spośród uniwersyteckich pracowników i studentów wyłowiona zostanie setka osób, które zechcą opowiedzieć innym swoją historię. Nagrywane będą rozmowy telewizyjne i radiowe, a w przestrzeni miejskiej pojawi się wystawa zdjęć, z krótkimi opisami sylwetek.
  • Kultura UW – cykl wydarzeń skierowanych do szerokiego odbiorcy, chcemy stać się atrakcyjnym centrum kultury m.in. dla mieszkańców Warszawy i odwiedzających ją turystów.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży

Od października trwają zajęcia dla dzieci i młodzieży, których celem jest przybliżenie nauki uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, uczestnictwo w nich wymaga rejestracji. W przypadku dużego zainteresowania możliwe będzie zwiększenie liczby lub częstotliwości zajęć.

Wykłady otwarte

Dla tych, którzy chcą odkrywać Uniwersytet Warszawski przygotowano otwarte wykłady i spotkania, dzięki którym można się będzie dowiedzieć o dokonaniach uniwersyteckich naukowców i o frapujących zagadnieniach współczesnej nauki.

Najbliższe wykłady z matematyki

http://www.uw.edu.pl/uniwersytet/200-lat-uniwersytetu-warszawskiego/

Źródło informacji: