Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

IX Międzynarodowy Turniej Piłkarski o „Puchar Pamięci Małego Powstańca”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 28 lipca, 2016 - 15:44
zaktualizowany: poniedziałek, 22 sierpnia, 2016 - 10:28
Od niedzieli, 31 lipca, dziesięć młodzieżowych drużyn będzie ze sobą rywalizować na piłkarskim boisku czym oddadzą hołd dzieciom, które walczyły w Powstaniu Warszawskim.

Podobnie jak w latach minionych zawody odbywać się będą na terenie ośrodka „Konwiktorska” (ul. Konwiktorska 6) Stołecznego Ośrodka Sportu AKTYWNA WARSZAWA, który jest współorganizatorem wydarzenia 31.07.2016 – 02.08.2016.

W zawodach udział weźmie dziesięć drużyn dzieci z roczników 2005/2006. Sześć z nich to zespoły z Warszawy i okolic:

AP Soccer Delta Słupno;
CeSIR Warka;
Dzieci Fundacji;
KS Sokół Serock;
Polonia Warszawa; 
RKS Mazur Radzymin.
Pozostałe cztery to drużyny z zagranicy:

303 Polish Soccer Club Northampton – Anglia;
FC OPIR LVIV – Ukraina;
Fortuna Dusseldorf – Niemcy;
Karpaty Lwów – Ukraina.

Początkowo rywalizacja toczyć się będzie w grupach, systemem każdy z każdym. Po rozegraniu meczy eliminacyjnych, drużyny z odpowiadających sobie miejsc w grupach rozegrają spotkania, które ustalą kolejność zajmowanych miejsc w zawodach. Uroczyste otwarcie turnieju zaplanowane jest na niedzielę, 31 lipca o godz. 9.00. Zaraz potem rozegrane zostaną pierwsze spotkania. Mecz finałowy rozegrany zostanie we wtorek, 2 sierpnia, o godz. 11.00. Harmonogram rozgrywek dostępny jest tutaj.

Turniej poświęcony jest pamięci młodych powstańców warszawskich, więc 1 sierpnia w Godzinę „W” (godz. 17.00), drużyny biorące udział w zawodach oddadzą hołd, wszystkim dzieciom biorącym udział w II wojnie światowej i w Powstaniu Warszawskim, składając kwiaty pod pomnikiem Małego Powstańca (ul. Podwale).

Następnie, o godz. 17.30 rozpocznie się Piknik Powstańczy, towarzyszący turniejowi. Atrakcje dla uczestników turnieju, dzieci przebywających na wakacjach w Warszawie oraz dzieci z domów dziecka przygotowały Policja, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe. Na dzieci będzie czekała żołnierska grochówka, kiełbasa z rożna oraz wiele atrakcji sportowych.

Przed nami dziewiąta edycja Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego o „Puchar Pamięci Małego Powstańca”. Od niedzieli, 31 lipca, dziesięć młodzieżowych drużyn będzie ze sobą rywalizować na piłkarskim boisku czym oddadzą hołd dzieciom, które walczyły w Powstaniu Warszawskim.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego. Współorganizatorami wydarzenia są Polski Związek Piłki Nożnej, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, Miejski Klub Sportowy Polonia, Jednostka Wojskowa 4198 oraz Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.

Wstęp na turniej oraz towarzyszące mu wydarzenia jest bezpłatny.

Honorowy patronat nad imprezą objęła Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy. Zawody współfinansowane są ze środków m.st. Warszawy.

Celem turnieju jest propagowanie wśród młodego pokolenia idei pojednania i przyjaźni między narodami, która krzewiona jest poprzez wspólną rywalizację sportową. Przez trzy dni młodzież uczestnicząca w imprezie, będzie brała udział nie tylko w zajęciach sportowych, ale także historyczno-edukacyjnych, mających na celu promocję Warszawy oraz poznanie historii stolicy. http://sportowa.warszawa.pl/aktualnosci/sport/pi-ka-no-na-31-lipca-2-sie...

Źródło informacji: 
Urząd m.st. Warszawy
Data wydarzenia: 
Od niedziela, 31 Lipiec, 2016 - 08:45 do wtorek, 9 Sierpień, 2016 - 09:45