Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Mistrz i uczeń - Interdyscyplinarne warsztaty na MISH

 • Powiększ
 • Zwykły
 • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 6 czerwca, 2016 - 11:47
zaktualizowany: poniedziałek, 6 czerwca, 2016 - 12:37
Serdecznie zapraszamy nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych wraz z uczniami do udziału w nowym cyklu spotkań tematycznych pn. „Mistrz i uczeń - Interdyscyplinarne warsztaty na MISH”, organizowanych w ramach programu WARS i SAWA przez Uniwersytet Warszawski oraz samorządową placówkę doskonalenia nauczycieli – Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, we współpracy z Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.

Celem interdyscyplinarnych warsztatów, które poprowadzą wykładowcy Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych UW (MISH), jest pogłębienie szeroko rozumianej wiedzy humanistycznej, pokazanie ciekawych kontekstów interpretacyjnych, odkrywanie nowych znaczeń. Zajęcia w pierwszej kolejności adresowane są do przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych z warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych (posiadających Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA).

W roku szkolnym 2015/2016 proponujemy dwa pilotażowe spotkania w ramach niniejszego cyklu:

 1. 14 czerwca 2016, godz. 13.30-15.30, Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Karowej 18, dwa warsztaty do wyboru:

  a) Czy znamy Wesele? Wyspiański niekanoniczny - prowadzenie: dr Michał Mizera
  b) Antropologiczne poszukiwania. O koncepcji człowieka stojącej u podstaw państwa i prawa – prowadzenie: dr hab. Tatiana Chauvin;

 2. 16 czerwca 2016, godz. 13.30-15.30, Kolegium MISH , Wydział Artes Liberales  przy ul . Dobrej 72, dwa warsztaty do wyboru:

  a) Demokracja ateńska oczami Ateńczyków V wieku p.n.e. – prowadzenie: dr hab. Marek Węcowski, Anna Kostecka,
  b) Staropolski ślub, staropolskie wesele …. Czyli jak nasi przodkowie świętowali uroczyste dni i jak się do nich przygotowywali? – prowadzenie:  doc. dr Anna Rosner. 

Nauczyciele, którzy wraz z uczniami są zainteresowani udziałem, proszeni są o zarejestrowanie siebie i uczniów na stronie WCIES:
I spotkanie: https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Mistrz-i-uczen-Interdyscyplinarne-warsztaty-na-MISH
II spotkanie: https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Mistrz-i-uczen-Interdyscyplinarne-warsztaty-na-MISH6502

Każdy z nauczycieli może ze sobą zabrać maksymalnie 5 osób.

Program spotkań znajduje się w poniższym pliku do pobrania.
W razie pytań można kontaktować się z doradcą metodycznym m.st. Warszawy w zakresie wspierania ucznia zdolnego, p. Joanną Wojtulewicz: joanna.wojtulewicz@wcies.edu.pl  

Joanna Gospodarczyk
Dyrektor Biura Edukacji
Urzędu m.st. Warszawy

 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Program zajęć118.61 KB