Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Konkursy towarzyszące pilotażowi WARS i SAWA grają w szachy

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 30 sierpnia, 2013 - 17:14
zaktualizowany: piątek, 25 listopada, 2016 - 13:25
Wszystkie 72 szkoły podstawowe zakwalifikowane do warszawskiego pilotażu ogólnopolskiego projektu „Edukacja poprzez szachy w szkole” WARS i SAWA grają w szachy, serdecznie zapraszamy do udziału w zamkniętych konkursach tematycznych. Organizatorem konkursów jest Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, a jego realizatorami Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń, Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej oraz Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie. Nasi partnerzy to Polski Związek Szachowy i Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy.

Głównym celem konkursów jest upowszechnienie faktu uczestnictwa szkoły w pilotażu i rozpropagowanie gry w szachy, nie tylko w jednej wytypowanej klasie. Pilotaż będzie realizowany w ciągu dwóch najbliższych lat, dobrze jeśli będzie mu towarzyszyć przychylność całej społeczności szkolnej. Stąd zachęcamy do zgłaszania się do konkursów uczniów ze wszystkich klas oraz rozszerzenie formuły odbiorców konkursu na „Logo" adresowanego do dorosłych, również do pracowników szkoły i rodziców dzieci.

Rodzaje konkursów:

•„Najpiękniejsza bierka szachowa" – konkurs dla indywidualnych uczniów uzdolnionych plastycznie.

„Strój inspirowany szachami" - konkurs dla zespołu uczniów reprezentujących szkołę.
W jego składzie mogą się znaleźć dzieci o różnych uzdolnieniach i zainteresowaniach, które wejdą w rolę członków grupy organizującej profesjonalny pokaz mody np. konferansjera, modelki i modela, scenografa, projektanta, krawca, reżysera, fryzjera, wizażystki, plastyka, stylistki itp. Merytoryczną i artystyczną opiekę na tym konkursem będą sprawować doświadczeni uczniowie Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie, którzy przygotują finalistów do decydującego o zwycięstwie występu. Zespół który zgłosi się do konkursu może być jednorodny wiekowo, ale też może składać się z uczniów z różnych klas – o doborze decydować powinny ich talenty.

• „Logo warszawskiego pilotażu" - konkurs dla nauczycieli wszystkich specjalności, dla pracowników szkoły i rodziców uczniów.

Regulaminy konkursów znajdują się w załącznikach. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się na wspólnej dla uczniów i nauczycieli ze wszystkich szkół oraz zaproszonych gości, uroczystej inauguracji pilotażu, zaplanowanej na 4 października 2013 r. w Hali Sportowej „Koło" przy ul. Obozowej 60.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Tagi: 

Pliki do pobrania: