Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

„Szkoła dla każdego” – gra miejska w ramach programu Szkoła z pomysłem

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 14 maja, 2018 - 10:08
zaktualizowany: wtorek, 22 maja, 2018 - 09:27
Szkoła z pomysłem
WCIES oraz okolice (Stare i Nowe Miasto); 19 czerwca 2018 r., w godz. 9.00-15.00

(tura I - uczniowie w wieku 10-14 lat, w godz. 9.00-12.00, tura II – uczniowie w wieku 15-18 lat, w godz. 11.30-15.00)
Weź udział w grze miejskiej i wspólnie z nami znajdź w przestrzeni Starego i Nowego Miasta swój niepowtarzalny „POMYSŁ na szkołę”!
Koniec roku szkolnego to doskonały moment na podsumowania, wyciąganie wniosków, budowanie pomysłów na przyszłość… i do tego zapraszamy nauczycieli warszawskich szkół wraz z uczniami.


Udział w grze to świetna okazja do poznania idei Honorowego Wyróżnienia Prezydenta
m. st. W-wy Szkoła z pomysłem, jego obszarów tematycznych i najciekawszych doświadczeń innych warszawskich placówek. Poprzez udział w tym wydarzeniu – zarówno nauczyciele jak i uczniowie – będą mogli kreatywnie i z pomysłem rozpocząć wakacje, a przy okazji zebrać nowe pomysły na działania w kolejnym roku szkolnym.
Podczas około trzygodzinnej rozgrywki, poprzez zadania wymagające współpracy i szybkości w działaniu uwolnimy kreatywność uczniów i nauczycieli; wspólnie oddamy się refleksji na temat innowacyjnej szkoły, czyli instytucji, która spełnia oczekiwania uczniów na wielu płaszczyznach. Postaramy się znaleźć odpowiedź m. in. na pytania o:
• Szkołę z pomysłem na uczenie się;
• Szkołę z pomysłem na kulturę;
• Szkołę z pomysłem na aktywność społeczną;
• Szkołę z pomysłem na wspieranie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych;
• Szkołę z pomysłem na ….  - kooperację.
Nie będzie to jednak typowa burza mózgów… odbędzie się ona w konwencji gry miejskiej. Zadania dla graczy zostaną umiejscowione w ważnych z punktu widzenia każdej społeczności szkolnej miejscach związanych z edukacją i kulturą. W ten sposób przed uczniami nadarzy się niepowtarzalna okazja, by poznać je „od wewnątrz”. W każdym z punktów znajdować się będą animatorzy z kreatywnymi zadaniami (aktorskie, projektanckie, twórcze czy logiczne). Ale to nie wszystko! Po pomyślnym przejściu przez całą trasę rozgrywki, na graczy będzie czekał zgrywalizowany finał, zakończony wspólnym podsumowaniem.


Rozgrywka podzielona będzie na dwie części połączone częścią ekspozycyjną.
• I część – gracze w wieku 10-14 lat;
• II część – gracze w wieku 15-18 lat.


Ekspozycja będzie wspaniałą okazją do wymiany pomysłów między obiema grupami wiekowymi. Dla pierwszej będzie to podsumowanie udziału w grze, a dla drugiej wstęp.
Krytyczne myślenie oraz selektywne podejście do prezentowanego materiału pozwoli uczniom wejść na wyższy poziom zaangażowania. Jednocześnie forma ta zapewni im przestrzeń twórczą na prezentację własnych koncepcji i pomysłów.


Finałem gry będzie spotkanie we WCIES, gdzie odbędzie się krótki intrygujący wykład oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów/upominków. Na starcie, na wszystkich czekać też będzie drobny poczęstunek. Raporty w formie zredagowanej trafią na stronę projektu.


W grze rywalizacja nie będzie najistotniejsza - wygrywa każda grupa, która ukończy grę!
Do udziału w grze – Szkoła dla każdego – zapraszamy nauczycieli
z uczniami ze wszystkich typów szkół i poziomów nauczania.
Grupa uczniów może liczyć od 3 do 10 osób (wymagany jest jeden opiekun na każdą grupę).

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest rejestracja w elektronicznym systemie zapisów na szkolenia: https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Promocja-Szkoly-z-pomyslem-gra-terenowa

Na zgłoszenia czekamy do 10 czerwca br.

Rejestruje się nauczyciel i w stosownej rubryce podaje informacje o uczniach.