Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Występ uczniów Instytutu Głuchoniemych w programie The Voice Kids

opublikowany: piątek, 8 marca, 2019 - 11:50
zaktualizowany: piątek, 8 marca, 2019 - 11:50
W sobotę, 23 lutego br., w 2 Programie TVP o godzinie 20.05 w programie The Voice Kids TVP, w części wieńczącej finał konkursu, wystąpili uczniowie Instytutu Głuchoniemych.

Próba generalna i nagranie, poprzedzające sceniczną premierę piosenki odbyły się 12 listopada 2018 r. w studio ATM. Dzieci zaprezentowały piosenkę „Nie bój się chcieć” z filmu „Zwierzogród” Walta Disney’a, a śpiewała ją z nimi znana wokalistka Paulina Przybysz.

Nasi uczniowie z klas III-VI Szkoły Podstawowej Specjalnej z Oddziałami Przedszkolnymi nr 226 wykonali piosenkę w Polskim Języku Migowym. Powstał w ten sposób niezwykły artystyczny pokaz, który spotkał się z pozytywnym odbiorem ze strony widzów i uczestników programu. W emocjach widowni widać było podziw i szacunek dla umiejętności naszych uczniów, którzy zaprezentowali siebie w prosty, bezpośredni i naturalny sposób.

Występ naszych uczniów poprzedziły długie próby i przygotowania , w które włączyli się także styliści i charakteryzatorzy. Do wykonania piosenki (wymigana warstwa słowna, układ choreograficzny) przygotowały uczniów Paulina Gul i Anna Żórawska (Fundacji Kultura bez Barier) oraz nauczyciele z Instytutu Głuchoniemych - Agnieszka Bajewska-Kołodziejak, Joanna Zjawińska i Małgorzata Gomolińska. Należy podkreślić także aktywny udział rodziców uczniów, którzy dowozili ich na próby i występ, a sercem i duchem uczestniczyli we wszystkich przygotowaniach. 

Wszystkim, a zwłaszcza uczniom IG, gratulujemy premiery piosenki i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i placówki w telewizyjnym konkursie.

Notkę przyg. Tadeusz Adamiec, Dyrektor Instytutu Głuchoniemych