Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

17 medali dla dwunastoosobowej drużyny pływackiej z Instytutu Głuchoniemych

opublikowany: piątek, 17 maja, 2019 - 14:01
zaktualizowany: piątek, 17 maja, 2019 - 14:47
Siedemnaście medali to sukces naszych uczniów z Klubu Sportowego IG – Warszawa, wywalczony podczas Mistrzostw Polski Niesłyszących w Pływaniu, jakie były rozgrywane w Gliwicach w dniach 11-12 maja 2019 r..

Dwunastoosobowa ekipa Instytutu Głuchoniemych z dwudniowej rywalizacji przywiozła łącznie 7 złotych medali, 2 srebrne medale i 8 brązowych, wygrywając po raz pierwszy klasyfikację medalową mistrzostw Polski.

Po największą liczbę trofeów sięgnęła najbardziej utytułowana zawodniczka Julia Chmielewska, która na gliwickim basenie zdobyła ich aż sześć: 5 złotych w konkurencjach: 50 m i 100 m stylem klasycznym; 50 m, 100 m i 200 m stylem dowolnym, oraz jeden srebrny krążek na najdłuższym dystansie stylem klasycznym. Kolejną naszą multimedalistką została Klaudia Jarzewicz, która pewnie zwyciężyła pokonując jedną długość basenu stylem grzbietowym, natomiast na dwa razy dłuższym dystansie zameldowała się na mecie jako trzecia. Klaudia do złota i brązu w stylu grzbietowym dołożyła jeszcze jeden złoty krążek, który wywalczyła płynąc 200 m stylem zmiennym. Dwoma brązowymi medalami za styl klasyczny może się pochwalić nasz najmłodszy żabkarz Maks Garman, który bardzo dzielnie rywalizował ze starszymi zawodnikami w konkurencjach 50 m i 100 m klasykiem. Po jednym brązowym medalu do ogólnej klasyfikacji medalowej dorzucili: Paulina Grzelak za 100 m stylem klasycznym, Paulina Prusik za 50 m stylem motylkowym, Natalia Irek 50 m stylem grzbietowym oraz Wiktor Wojciechowski na dystansie dwukrotnie dłuższym stylem grzbietowym. Ostatnie dwa medale nasi pływacy wywalczyli w miksowych sztafetach. Pierwszego dnia mistrzostw w sztafecie mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym po brązowy medal popłynęli Wiktor, Klaudia, Maks i Julka, przegrywając srebrny medal z Poznaniem tylko o 0,22 dziesiąte sekundy. Następnego dnia pewnie sięgnęli po srebro, płynąc sztafetę mieszaną 4 x 50 m stylem zmiennym. Wielkie brawa dla Klaudii rozpoczynającej wyścig grzbietem, Maksia mierzącego się z kolejną pięćdziesiątką żabką tego samego dnia, Pauliny Prusik płynącej motylkiem na trzeciej zmianie i kończącego sztafetę kraulem Wiktora.

Oczywiście nie można nie wspomnieć o naszych pozostałych najmłodszych pływakach, którzy dzielnie walczyli na olimpijskiej pływalni, mierząc się po raz pierwszy w swoim życiu z pięćdziesięciometrowym basenem. Dla Kingi, Michała, Laury, Dawida i Julity start z utytułowanymi starszymi zawodnikami, medalistami igrzysk olimpijskich był niezwykle cennym doświadczeniem na przyszłość. Choć w seniorskiej imprezie medali nie zdobyli, to jednak pewnie wygrywali rywalizację z rówieśnikami z innych klubów, ustanawiając pierwsze rekordy życiowe na długim basenie.

Wszystkim naszym medalistom oraz pozostałym zawodnikom gratulujemy bardzo udanych startów i liczymy na kolejny worek medali, tym razem w Poznaniu podczas Spartakiady Sportowej dla Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się w dniach 1 - 2 czerwca br.

autorzy notatki: M. Wożniak Chmielewska, K. Kuciej, M. Szymańska