Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Konferencja ,,Skuteczne metody wychowawcze dla dzieci i młodzieży w oparciu o terapię poznawczo- behawioralną ( CBT )”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: wtorek, 17 maja, 2016 - 10:45
zaktualizowany: wtorek, 17 maja, 2016 - 10:47
11 maja 2016 roku w Zespole Placówek Opiekuńczo Wychowawczych w Warszawie przy al. Reymonta 16 odbyła się konferencja "Skuteczne metody wychowawcze dla dzieci i młodzieży w oparciu o terapię poznawczo-behawioralną (CBT)". Udział wzięli w niej zaproszeni pedagodzy ze szkół dzielnic Bielany i Żoliborza oraz Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii z terenu Warszawy.

W konferencji prowadzonej przez Dyrektora Małgorzatę Gontarek  oprócz pedagogów  uczestniczył  przedstawiciel organu prowadzącego pan Jacek Grzyśka  główny specjalista  w Wydziale Kształcenia  Specjalnego  i Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej  Biura Edukacji oraz pani Teresa Kaniowska z Wydziału Resocjalizacji i Socjoterapii ORE.

Pani Dyrektor zapoznała uczestników z historią Placówki oraz przedstawiła główne metody wychowawcze wykorzystywane w pracy  z młodzieżą w oparciu o terapię poznawczo- behawioralną (CBT). Zwróciła uwagę na terapię schematów Jeffreya Younga , ABC  Ellisa , nurt  poznawczo – behawioralny w ” kajzerce  A.Ch. Padesky”. Wskazała na szczególną rolę   konstruktywnych    i życzliwych komunikatów  stosowanych w relacjach międzyludzkich, treningu umiejętności społecznych i wykorzystywaniu  w życiu  codziennym „ Stop klatki ” . Zebrani mieli możliwość  zastosowania poznanych technik i umiejętności poprzez aktywne uczestnictwo w warsztatach

Obecna na konferencji młodzież zaprezentowała spektakl pantomimy, którego tematem przewodnim był problem uzależnień, komunikatów asertywnych oraz stosowanie „stop klatki ”.

Spotkanie było też okazją  do zaprezentowania szerszej publiczności  występów chóru szkolnego, prowadzonego przez panią Dyrektor Małgorzatę Gontarek, w skład którego wchodzą uczniowie i  kadra pedagogiczna Placówki.

Konferencja była prezentacją publikacji Dobrej Praktyki autorstwa Dyrektor Małgorzaty Gontarek, zamieszczonej na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji.

 

Tagi: