Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Piknik Rodzinny "Mózg Lubi Ruch"

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 10 maja, 2017 - 14:28
zaktualizowany: poniedziałek, 15 maja, 2017 - 08:53
Piknik Rodzinny Mózg Lubi Ruch
Zaproszenie dla rodziców do wspólnej aktywności ruchowej mającej na celu stymulację rozwoju psychoruchowego dzieci, a także budowanie dobrych relacji w oparciu o wspólną aktywność.

Mózg Lubi Ruch to hasło Pikniku Rodzinnego pod patronatem Tomasza Kucharskiego Burmistrza Dzielnicy Praga Południe, który po raz trzeci, w tym roku 13 maja 2017 r. odbędzie się w hali sportowej i na boisku OSIR „Siennicka” ul Siennicka 40.


Zapraszamy rodziców do wspólnej aktywności ruchowej mającej na celu stymulację rozwoju psychoruchowego dzieci, a także budowanie dobrych relacji w oparciu o wspólną aktywność.
Hala i boisko zamienią się w wielki plac zabaw. Główne atrakcje to występy taneczne i sportowe: akrobatyka, jujitsu, sumo, capoeira. Dzieci i rodzice będą uczestniczyć w zabawach sportowych animowanych przez instruktorów, „grach i zabawach z dzieciństwa taty i mamy”, dzieci spróbują swoich sił na ściance wspinaczkowej, będą malowały mural pod nazwą „Panorama sąsiedzka”. Organizatorzy Pikniku chcą wspierać rodziców wyjaśniając jakie umiejętności doskonalą dzieci podczas zabaw i jak ta aktywność wpływa na przyszłe osiągnięcia edukacyjne dzieci.


Specjaliści pedagodzy, psycholodzy, logopedzi, terapeuci Integracji Sensorycznej będą udzielać porad, pokazywać jak poprzez zabawę z wykorzystaniem przedmiotów, które wszyscy mamy w domu, rodzice mogą wspierać wszechstronny rozwój dziecka. Mamy nadzieję, że tak jak w ubiegłym roku zabawy będą inspirujące dla rodziców i atrakcyjne dla dzieci. Hitem pikniku w ubiegłym roku były zabawy kolorową masą solną! Teraz będzie można samemu zrobić taką masę. Nowością tegorocznego pikniku będzie ‘Hala odlotów”, czyli strefa origami. Wybierzemy się z dziećmi w „Podróż dookoła świata” by zobaczyć jak hasło pikniku „Mózg Lubi Ruch” wygląda pisane po mongolsku, gruzińsku, arabsku czy w języku esperanto!


W Strefie Smaku pod nazwą „Kaszotki Pychotki” będą czekały niespodzianki wprowadzające w świat zdrowego jedzenia.

Organizatorzy Pikniku MÓZG LUBI RUCH - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 16 i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 4, Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1, nr 2 nr 3 i nr 4, Międzyszkolny Ośrodek Sportu nr 2, Halą Sportową OSIR „Siennicka”, Przedszkole „Rośnij z Didasko”, Wydawnictwo Didasko, Uczniowski Klub Sportowy „Niedźwiadek”, Fundacja Ficag Polska przygotowują Piknik Rodzinny, bo „Profilaktyka to nasz taktyka”.

Bogumiła Szmidt
Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 16

 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
Plik Program Pikniku Rodzinnego Mózg Lubi Ruch13.84 KB