Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Bezpłatne webinaria na temat depresji - kolejne spotkania

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: czwartek, 15 kwietnia, 2021 - 15:06
zaktualizowany: środa, 28 kwietnia, 2021 - 10:50
Zapraszamy rodziców na cykl bezpłatnych spotkań organizowanych przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, poświęconych zjawisku depresji u dzieci i młodzieży. Webinaria są tłumaczone na język migowy.

Pandemia już od ponad roku kompletnie wywraca nasze życia do góry nogami. Szczególnie dotyka to dzieci i młodzież. Ze względu na długi okres zamknięcia szkół i innych  placówek edukacyjnych, długą naukę zdalną i krótkie momentypowrotów do szkół, dzieci i młodzież bezpowrotnie tracą bardzo ważny czas dla ich rozwoju i socjalizacji. Pozbawieni bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami, zamknięci w domach nie mają przestrzeni, żeby rozładować swoją energię i emocje. Rodzice, często także zamknięci w domach, przepracowani i przeciążeni całą sytuacją, nawet mimo najlepszych chęci, nie potrafią im pomóc. To problem, który dotyka rodziny w całej Polsce.

Dlatego jako miasto stołeczne Warszawa robimy wszystko, aby ani rodziców, ani dzieci nie pozostawiać bez wsparcia. Już na początku pandemii uruchomiliśmy Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów. Od lat młodzi ludzie mogą korzystać też z Młodzieżowego Telefonu Zaufania. A to tylko część całego systemu wsparcia psychologicznego, psychiatrycznego i pedagogicznego, który oferujemy w stolicy.

Kontynuujemy kolejną inicjatywę, która spotkała się z bardzo dużym odzewem rodziców nie tylko z Warszawy, ale całej Polski. To cykl webinariów dla rodziców na temat depresji u dzieci.

 

Spotkania będą miały charakter bezpłatny i otwarty.

Zachęcamy wszystkich rodziców do udziału w spotkaniach. Dajmy sobie szansę, żeby lepiej zrozumieć nasze dzieci i skuteczniepomagać im w tej bardzo trudnej sytuacji. Troska o ich zdrowie psychiczne jest dziś równie ważna, jak chronienie ich przed zakażeniem koronawirusem.

 

Terminy i linki do poszczególnych spotkań:

Zagadki motywacji. Jak skutecznie motywować dzieci i młodzież?, prowadzący dr Konrad Ambroziak (Fundacja Psycho-Edukacja) i Arkadiusz Walczak (Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń)

28 kwietnia 2021 r.18.00 - 20.00 - edycja 1  - Kliknij w link aby dołączyć do spotkania

4 maja 2021 r, godzina 18.00 - 20.00  - edycja 2 - Kliknij w link aby dołączyć do spotkania

 

Sztuka współczucia. Jak być lepszym dla siebie i innych? , prowadzący dr Konrad Ambroziak (Fundacja Psycho-Edukacja),   Arkadiusz Walczak (Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń)

20 maja 2021 r. 18.00 - 20.00 - edycja 1 - Kliknij w link aby dołączyć do spotkania

24 maja 2021 r. 18.00 - 20.00 - edycja 2 - Kliknij w link aby dołączyć do spotkania

 

Jak oglądać filmy z dziećmi i młodzieżą? , prowadzący  Arkadiusz Walczak (Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń)

11 maja 2021 r. 18.00 - 20.00  - Kliknij w link aby dołączyć do spotkania

 

Biogramy prowadzących:

dr Konrad Ambroziak - jest doktorem  nauk humanistycznych w zakresie filozofii , terapeutą poznawczo-behawioralnym,  superwizorem terapii poznawczo-behawioralnej, terapeutą motywującym, superwizorem i trenerem Dialogu Motywującego, terapeutą ACT. Jest prezesem fundacji Psycho-Edukacja, przewodniczącym rady trenerów Polskiego Towarzystwa Dialogu motywującego, członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Stowarzyszenia ACBS Polska. Pracuje z nastolatkami, młodymi dorosłymi i osobami dorosłymi. Jest autorem artykułów i książek dotyczących terapii poznawczo-behawioralnej oraz problemów etycznych i społecznych. Obecnie zafascynowany III falą terapii behawioralnych, filozofią starożytną Grecji i buddyzmem.

Arkadiusz Walczak – historyk, filmoznawca, edukator, wykładowca akademicki, trener edukacji obywatelskiej i edukacji o prawach człowieka, w tym edukacji antydyskryminacyjnej. Autor licznych projektów i programów kursów doskonalących dla nauczycieli z zakresu: edukacji filmowej i medialnej, dydaktyki historii i wiedzy o społeczeństwie, praw człowieka, edukacji wielokulturowej, edukacji europejskiej. Specjalista w zakresie edukacji o historii i kulturze Żydów, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki wykorzystania filmu w edukacji o Holokauście. Autor licznych publikacji metodycznych dla nauczycieli. Od 2008 r. dyrektor Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych i Szkoleń – samorządowej placówki doskonalenia nauczycieli m.st. Warszawy.