Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Debata „30 lat samorządności terytorialnej – doświadczenie i przyszłość”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 25 maja, 2020 - 10:21
zaktualizowany: wtorek, 26 maja, 2020 - 11:49
Debata „30 lat samorządności terytorialnej – doświadczenie i przyszłość”
27 maja 2020 r. - w rocznicę pierwszych wolnych wyborów samorządowych, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego zaprasza na debatę.

Trzydzieści lat sprawnego funkcjonowania samorządu terytorialnego to niewątpliwie jeden z największych sukcesów III Rzeczpospolitej. Ten jubileusz to nie tylko czas na świętowanie, lecz także moment, kiedy szczególnie mocno należy podkreślić znaczenie i rolę samorządności w Polsce, rozmawiać o tym, co się udało, a co może stanowić wyzwanie w przyszłości.

W rozmowie o osiągnięciach polskiej samorządności terytorialnej, niewykorzystanych szansach i wyzwaniach na przyszłość rozmawiać będą:
• Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich,
• Jerzy Buzek – były Premier RP, poseł Parlamentu Europejskiego,
• Elżbieta Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego,
• Jerzy Stępień – były prezes Trybunału Konstytucyjnego, przewodniczący Rady Fundatorów FRDL,
• Paweł Swianiewicz – Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW,
• Krzysztof Żuk – Prezydent Lublina.
Prowadzenie debaty: Cezary Trutkowski, prezes zarządu FRDL.

Spotkanie odbędzie się online o godzinie 11.00 i będzie transmitowane na profilu FRDL na Facebooku (www.facebook.com/FundacjaRozwojuDemokracjiLokalnej).
Debata organizowana jest przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego w ramach Koalicji ROK SAMORZĄDNOŚCI 2020, powołanej wraz z Inicjatywą 30. ROK WOLNOŚCI w związku z obchodami 30-lecia samorządności w Polsce. Do koalicji należą organizacje pozarządowe, inicjatywy społeczne oraz grupy nieformalne zainteresowane rozwijaniem społeczeństwa obywatelskiego. Z założenia Koalicja ma charakter otwarty i można do niej dołączyć w każdym momencie. Więcej informacji o Koalicji można znaleźć na stronie: www.roksamorzadnosci.pl.

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego zaprasza również do wzięcia udziału w Akcji „Narodowa Lekcja o Samorządzie Terytorialnym”. Zachęcamy bibliotekarzy, nauczycieli, edukatorów i animatorów do skorzystania z nieodpłatnego pakietu edukacyjnego „Narodowa Lekcja o Samorządzie Terytorialnym” i przeprowadzenia na jego podstawie debat, spotkań i wydarzeń online 27 maja 2020 r. – w dniu, w którym przypada 30-ta rocznica pierwszych wolnych wyborów do samorządów.
Więcej informacji o Akcji: www.roksamorzadnosci.pl/dolacz-do-akcji-narodowa-lekcja-o-samorzadzie-terytorialnym/

Pakiet edukacyjny „Narodowa Lekcja o Samorządzie Terytorialnym” jest dostępny bezpłatnie: www.roksamorzadnosci.pl/material/narodowa-lekcja-o-samorzadzie-terytorialnym/