Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Szkoła Podstawowa nr 52 już po rozbudowie

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 5 marca, 2021 - 09:26
zaktualizowany: piątek, 5 marca, 2021 - 09:26
budynek szkoły
150 uczniów z klas 1-3 uczy się już stacjonarnie w nowym, dobudowanym obiekcie przy ul. Samarytanka 11A na warszawskim Zaciszu.
 
To bardzo ważna inwestycja dla tej części Targówka. Za ponad 6 mln zł powstał dodatkowy i funkcjonalny budynek dla najmłodszych roczników. Rodzice i uczniowie bardzo czekali na zakończenie tej inwestycji – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.
 
Nowy, dwukondygnacyjny budynek stanął w miejscu siłowni plenerowej i dawnego placu zabaw, obok szkolnego boiska. Nawiązuje architektonicznie do zabytkowej siedziby szkoły. Budowa rozpoczęła się w maju ubiegłego roku, a już na początku lutego 2021 r. budynek szkoły uzyskał pozwolenie na użytkowanie.
 
Na parterze obiektu znajdują się m.in. dwie sale dydaktyczne, sala do zajęć wyrównawczych, szatnie i pomieszczenia techniczne, a na piętrze – trzy kolejne sale, dwie świetlice i gabinety pedagoga i logopedy. Zadbano o zieleń i obok budynku posadzono 8 ambrowców amerykańskich. 
 
Ogółem ten spełniający kryteria dostępności obiekt pomieści 240 osób. Koszt inwestycji wyniósł 6,2 mln zł.
 
Dzięki nowemu budynkowi mogliśmy zrezygnować z wynajmu dodatkowych pomieszczeń i zlikwidować dwie filie SP nr 52. A już wkrótce szkoła przejdzie na naukę w systemie jednozmianowym – dodaje burmistrz Małgorzata Kwiatkowska.
 
Starego, zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej nr 52 im. Macieja Aleksego Dawidowskiego „Alka” nie można było rozbudować - ze względu na ograniczenia techniczne i konserwatorskie. Przeszedł jednak kompleksową termomodernizację w 2019 r.
 
Warto dodać, że to kolejny nowy obiekt na Targówku oddany za prezydentury Rafała Trzaskowskiego. Pierwszym była podstawówka przy ul. Rembrandta 8 (oddana do użytku we wrześniu 2020 r.), a kolejnym szkoła zawodowa przy ul. Wysockiego 51.
 
Warszawa dla uczniów
 
W tym roku wydatki na oświatę wyniosą prawie 5 mld zł. To największa pozycja w budżecie Warszawy.
 
Na inwestycje oświatowe w 2021 r. przeznaczymy 273 mln zł, w tym m.in. 35,3 mln zł na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego w rejonie ul. Nowaka–Jeziorańskiego, 24,9 mln zł na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 341 przy ul. Oławskiej 3 oraz 23 mln zł na budowę zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Anny German.
 
Do użytku za kadencji prezydenta Rafała Trzaskowskiego oddaliśmy już 15 przedszkoli i 9 szkół (osiem podstawówek i jedną szkołę zawodową).
 
Obecnie trwa budowa kolejnych kilkunastu szkół i przedszkoli, a 14 placówek jest planowanych (10 przedszkoli i 4 szkół).
 
W tym roku zakończą się m.in. prace przy budowie szkół przy ul. A. German, Nowaka Jeziorańskiego/Fieldorfa i Karlińskiego oraz przedszkoli przy ul. Siemiatyckiej, ul. Maklakiewicza, ul. Bernardyńskiej i al. Niepodległości.