Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

XI Festiwal Pieśni Kompozytorów Polskich 7.09 – 6.10

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 4 września, 2013 - 12:09
zaktualizowany: wtorek, 17 września, 2013 - 12:25
XI Festiwal Pieśni Kompozytorów Polskich 7.09 – 6.10
13 monograficznych koncertów poświęconych liryce wokalnej kompozytorów polskich – dawnych, współczesnych, zapomnianych i tych najbardziej znanych. W ramach Festiwalu wykonane zostaną pieśni m.in. Cypriana Bazylika, Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Ignacego Jana Paderewskiego, Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego, Stanisława Niewiadomskiego, Jana Galla, Raula Koczalskiego, Witolda Lutosławskiego, Macieja Małeckiego oraz zebranych w jednym koncercie pieśni Franciszka Lessla, Kazimierza Lubomirskiego, Bolesława Dembińskiego i Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego. Festiwal rozpocznie się 7 września 2013 roku koncertem pieśni Powstania Styczniowego w wykonania Filharmonii im. Traugutta, z okazji przypadającej w 2013 roku 150. rocznicy Powstania. Będzie to zarazem koncert jubileuszowy Filharmonii im. Traugutta obchodzącej w roku bieżącym 30 lecie istnienia.

 W koncertach wystąpią wybitni polscy śpiewacy, instrumentaliści, oraz zespoły kameralne specjalizujące się w wykonawstwie pieśni.

Koncerty festiwalowe odbywać się będą w soboty i niedziele od 7 września do 6 października 2013 roku w: Zamku Królewskim w Warszawie (Sala Wielka), Łazienkach Królewskich w Warszawie (Teatr Stanisławowski w Starej Pomarańczarni) i Pałacu w Wilanowie (Sala Biała).

Wstęp na koncerty jest wolny.

Kalendarium http://www.fit.waw.pl/news_1.html

Data wydarzenia: 

Od sobota, 7 Wrzesień, 2013 - 12:00 do poniedziałek, 7 Październik, 2013 - 12:00
Źródło informacji: