Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Szkoła w Koronie

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 9 września, 2016 - 14:26
zaktualizowany: piątek, 9 września, 2016 - 14:37
Projekt edukacyjny dla szkół podstawowych i gimnazjów w dzielnicach Praga-Południe, Praga-Północ i  Targówek
Projekt edukacyjny dla szkół podstawowych i gimnazjów w dzielnicach Praga-Południe, Praga-Północ i Targówek

Szkoła w Koronie to trzyetapowy projekt mający na celu rozwijanie kompetencji naukowych oraz promocję nauk humanistycznych, w tym szczególnie historii, wśród uczniów warszawskich szkół podstawowych oraz gimnazjów w dzielnicach Praga-Południe, Praga-Północ i  Targówek. Projekt skierowany jest do uczniów klas 4 -6 szkół podstawowych oraz uczniów klas 1- 3 gimnazjów.

Projekt „Szkoła w Koronie” opiera się na założeniu, że historia jest przedmiotem niezwykle interesującym dla uczniów, jeśli jest przekazywana w sposób pogłębiony, nowatorski i niekonwencjonalny, angażujący naturalną ciekawość uczniów, bazujący na ich gotowości do podejmowania indywidualnych działań i odwołujący się do ich wyobraźni, kreatywności i już zdobytej wiedzy.  Poznanie historii przyczynia się do rozwoju talentów humanistycznych uczniów, ale również otwiera ich na takie dziedziny jak m.in. nauki polityczne, architektura, moda, sztuka, teatr, etc.

W projekcie mogą wziąć udział klasy z 20 szkół Pragi Północ, Pracy Południe i Targówka. Ilość miejsc w projekcie jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o wypełnienie i nadesłanie formularza zgłoszeniowego.

PROJEKT JEST BEZPŁATNY DLA BENEFICJENTÓW

Więcej informacji: uniwersytet@duch.edu.pl, tel. 692 981 439

Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii
DUCH - historia nie jest zmorą!

Pliki do pobrania: