Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Warszawa Przełomów. Uwaga nastąpiła zmiana terminu i miejsce odbywania się zajęć w ramach projektu Warszawa Przełomów

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 9 września, 2016 - 14:45
zaktualizowany: czwartek, 6 października, 2016 - 12:06
Warszawa Przełomów
Warszawa Przełomów jest interdyscyplinarnym projektem skierowanym do ambitnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Warszawy.

Warszawa Przełomów jest interdyscyplinarnym projektem skierowanym do ambitnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Warszawy.  Motywem przewodnim projektu jest historia Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Uczniowie, dzięki zajęciom, pogłębiają swoją wiedzę o  życiu w czasach PRL w Warszawie i w Polsce. Szczególny nacisk jest położony na kryzysy społeczno-polityczne z lat 1956-1989 oraz na stan wojenny.

Projekt składa się z cyklu 30 warsztatów, w trakcie których uczestnicy rozwijają umiejętności z zakresu nauk humanistycznych oraz społecznych (historia, nauki o polityce, nauki o mediach), nauk ścisłych (dziedzina nauk matematycznych – informatyka), a także z obszaru sztuki (dziedzina nauk plastycznych – grafika komputerowa, fotografia). Poszczególne zagadnienia podzielone są na cztery moduły tematyczne – historyczny, dziennikarski, informatyczny oraz fotograficzny.
 

UCZESTNICTWO W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNE

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon Warszawa Przełomów - opis projektu553.35 KB