Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Lekcje z ZUS to projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: piątek, 18 listopada, 2016 - 14:55
zaktualizowany: piątek, 18 listopada, 2016 - 15:09
W ramach projektu uczniowie uczestniczą w czterech lekcjach, których celem jest przekazanie im praktycznej wiedzy o systemie ubezpieczeń społecznych w Polsce.

W tym roku jest to 3 edycja wydarzenia. W ramach Lekcji z ZUS organizowana jest również olimpiada wiedzy, wcześniej jako konkurs „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Pierwszy etap olimpiady przypada na 29 listopada br., drugi etap 14 marca 2017, a finał w Centrali ZUS w Warszawie, na 26 kwietnia 2017.


Lekcje z ZUS mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.
W pierwszej edycji projektu, w roku szkolnym 2014/2015 wzięło udział około tysiąca szkół i kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całej Polski. Zachętą do uczestnictwa w Lekcjach z ZUS jest konkurs „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Do pierwszej edycji tego konkursu zgłosiło się 328 placówek edukacyjnych i przeszło 11 tys. uczniów. Do drugiej już ponad 19 tys. uczniów z 550 szkół. Więcej informacji na Lekcje z ZUS: http://www.zus.pl/LekcjezZus/Materialy.aspx

Projekt z ZUS: http://beta.zus.pl/edukacja/gimnazja/materialy

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął nową inicjatywę edukacyjną – Projekt z ZUS, skierowany do uczniów gimnazjów. Oba projekty mają tożsame cele, ale inne wykonanie – uwzględniając możliwości młodszej młodzieży szkolnej. Nauczyciel po przeprowadzeniu jednej lekcji o ubezpieczeniach społecznych, zachęca uczniów w zrealizowaniu projektu: prezentacji, filmu, komiksu, plakatu. Więcej informacji na http://beta.zus.pl/edukacja/gimnazja

 

Źródło informacji: