Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

"Domowe Laboratorium Naukowe" - bezpłatne zajęcia online

opublikowany: czwartek, 30 kwietnia, 2020 - 10:45
zaktualizowany: piątek, 8 maja, 2020 - 11:06
Domowe Laboratorium Naukowe
Centrum Nauki Kopernik zaprasza do udziału w zajęciach dostępnych na platformie Microsoft Teams.

Zajęcia dedykowane w szczególności dla dzieci w wieku 9-13 lat, ale każdy zainteresowany może wziąć udział - zarówno starszy jak i młodszy (pod opieką dorosłego).
Tematem zajęć będzie konstruowanie narzędzi, za pomocą których uczestnicy będą następnie prowadzili obserwacje i doświadczenia. Kurs o będzie składał się z 6-ciu tematów (camera obscura, waga szalkowa, astrolabium, mikroskop, stacja meteo, telegraf). Tematy będą publikowane kolejno co tydzień. W ramach każdego tematu będziemy udostępniać różne materiały, zadania, projekty, pytania, a także organizować spotkania „na żywo” online. Na koniec każdego tematu uczestnicy otrzymają główne zadanie problemowe i będą mogli przesyłać swoje odpowiedzi. Zajęcia będą się odbywały poprzez Microsoft Teams. Aktualnie na platformie opublikowane są już materiały wstępne i czekamy na zgłoszenia uczestników.

Informacje, jak dołączyć do zajęć, regulamin oraz formularz zapisów znajdują się pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfws10j8p2dEJeD8Gkr7oa_pQU7s9pVNjQnRPEGOiw9v2uMPw/viewform