Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Inauguracja programu START-UP JUMP

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: środa, 6 września, 2017 - 13:43
zaktualizowany: piątek, 22 września, 2017 - 15:59
Warszawski program wspierania rozwoju przedsiębiorczości młodzieży
Warszawski program wspierania rozwoju przedsiębiorczości młodzieży

Biuro Edukacji i Biuro Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy rozpoczynają w nowym roku szkolnym 2017/18 realizację programu START-UP JUMP, którego celem jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości warszawskich uczniów. Program finansowany jest z budżetu miasta, a jego adresatami są uczniowie szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych, zainteresowani m.in. problematyką przedsiębiorczości i zakładaniem własnej działalności gospodarczej. W czerwcu br. Biuro Edukacji przeprowadziło wśród dyrektorów szkół elektroniczną ankietę badającą zainteresowanie tego typu tematyką, a jej wyniki potwierdziły zasadność wsparcia dydaktycznej oferty szkół przez samorządowy program tematyczny.  

Program START-UP JUMP realizowany będzie w dwóch modułach. Pierwszy, o nazwie „Młodzieżowy Semestr Biznesowy”, rozpocznie się w październiku i zakończy w grudniu br. W tym okresie, zorganizowane w ramach zajęć lekcyjnych grupy uczniów, pod opieką nauczycieli odwiedzać będą miejskie i partnerskie instytucje i lokalizacje, których działalność jest dedykowana rozwijaniu i wspieraniu przedsiębiorczości. Kolejnym etapem będzie udział wybranej grupy uczniów w warsztatach poświęconych założeniu własnej firmy. Ta część programu realizowana będzie w formie zajęć pozalekcyjnych.

Szczegółowe informacje na temat założeń programu, warunków uczestnictwa, planowanych działań i harmonogramu realizacji przedstawiono podczas konferencji - 20 września br. w Centrum Kreatywności Targowa przy ul. Targowej 56. Wybór miejsca konferencji - Centrum Kreatywności „Targowa” - związany był z chęcią zaprezentowania środowisku warszawskich nauczycieli jednego z samorządowych centrów wsparcia przedsiębiorczości, ośrodka w którym koncentrują się liczne działania, wydarzenia i projekty miejskie, realizowane na rzecz rozwijania kreatywnej przedsiębiorczości na terenie Warszawy.

W konferencji uczestniczyli dyrektorzy szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych, nauczyciele, doradcy zawodowi i metodyczni, psychologowie i pedagodzy szkolni. Wykład inauguracyjny wygłosił profesor Tomasz Rostkowski z Zakładu Zarządzania Kapitałem Ludzkim Szkoły Głównej Handlowej. Uczestniczyli między innymi przedstawiciele partnerów Miasta działający w obszarze wspierania przedsiębiorczości i innowacyjności, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, Orange.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z konferencji inaugurującej program START-UP JUMP.

 

Czas trwania wydarzenia: 
2017-09-20 Od 07:45 do 19:45
Autor treści: 

Pliki do pobrania: 

ZałącznikWielkość
PDF icon material_szkoly_start-up_jump.pdf106.44 KB