Formularz wyszukiwania

Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

III Forum Eksperckie „Hejt! Jak uczyć empatii w świecie nienawiści?”

  • Powiększ
  • Zwykły
  • Pomniejsz
Bookmark and Share
opublikowany: poniedziałek, 29 października, 2018 - 09:47
zaktualizowany: wtorek, 20 listopada, 2018 - 10:18
Hejt! Jak uczyć empatii w świecie nienawiści
Spotkanie niemal 500 nauczycieli, wychowawców i ekspertów poświęcone rosnącemu problemowi hejtu w działalności edukacyjnej.

Data: 16.11.2018

Miejsce wydarzenia: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie

 

 

III Forum Eksperckie „Hejt! Jak uczyć empatii w świecie nienawiści?” to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie edukacji tej jesieni. Będzie to pierwsze w Polsce spotkanie niemal 500 nauczycieli, wychowawców i ekspertów poświęcone rosnącemu problemowi hejtu w działalności edukacyjnej. Będziemy rozmawiać o tym, jak przeciwdziałać temu zjawisku, aby chronić przed nim dzieci. Będziemy również dyskutować o tym, jak sami pedagodzy mogą się bronić przed hejtem, gdyż coraz częściej również oni występują w roli ofiar przemocy słownej. 
Celem spotkania jest wymiana wiedzy i doświadczeń dotyczących zapobiegania oraz walki z hejtem w szkole. Wspólnie odpowiemy na pytanie, jak uczyć empatii w czasach nienawiści? Będzie to konferencja łącząca ekspertów i praktyków w celu wypracowania wspólnej przestrzeni działania w tym zakresie. Poza wysłuchaniem prelekcji ekspertów uczestnicy będą mogli wziąć udział w debacie i otwartych dyskusjach z prelegentami. 

Organizatorem forum jest Kulczyk Foundation, której przyświeca idea pomagania polskiej szkole w stawaniu się miejscem przyjaznym i rozwijającym w dzieciach empatię, a drogą do osiągnięcia tego celu są zaangażowani i dający swoją postawą przykład nauczyciele. Udział w konferencji jest bezpłatny - po uprzednim uzyskaniu akredytacji. 

Więcej informacji oraz zapisy na stronie:
https://wiemczujepomagam.pl/forum-2018/

Czas trwania wydarzenia: 
2018-11-16 Od 09:00 do 17:00